Volvon huollossa sanottiin ABS:stä että ohjausyksikkö on rikki, se on nyt vaihdettu mutta
abs-valo palaa edelleen. Pitääkö korjattu boksi käydä kuittauttamassa vai miten valo muuten saadaan sammumaan ? Tietääkö kukaan ?
volvon abs
2
946
Vastaukset
- volvo_puranen
Kun auto oli merkkihuollossa niin siinä varmaakin kuitattiin se ABS vikavalo palamasta pois.Vie takaisn liikeeseen ja käske ottaa ne vikakoodit siitä että onko viellä vika päällä eli onko korjaus onnistunut, kuittaavat merkkivalon pois samalla.Jos rupeaa palamaan uudestaan niin korjaus epäonnistut.Muuten on halvempi toimenpide tinata siitä rikkinäisesta ABS boxissa ne kylmäjuotokset.Ei maksa paljon jos vertaa uuteen osaan.Paljon remppa maksoi vai menikö takuuseen.
- volvo_puranen
Lyhyesti sanottua autossa palaa Service valo vaihdat öljyt ja muut huoltotoimenpiteet.
Auto on niin hölmö sen tietokone ei tajua että kone huolettu niin siksi pitää aina ne vikavalot/servicevalot kuitata korjauksen/huoltotomenpiteen jälkeen palamasta pois.
Joihin varoitusvaloihin auttaa sen akun miinuskaapelin irrotus ja sen 2 minnutin odotus jonka jälkeen laitetaan se kaapeli takaisin kiinni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 841255
- 561211
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...311110Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39844Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.121719- 25655
- 12477
Eikös se mene niin että Jumala loi maailman ihmisille eikä päinvastoin
joten saatana yrittää vääristää ja jota nyt vouhotetaan??? https://keskustelu.kaksplus.fi/threads/bovaer-tutkimuksissa-89457Puuilo pittäis tulla Haapaveelle
Kaikki perskatti menee ylivieskaan ja ei Haapaveelle! Miksi ? Ylivieskaan on tullu monet liikkeet ja lissää tullee. Mitä38336Vielä vähän lirttinkiä
tuonne, lirttinkiä sinne, hämmennystä tuohon, sekaanusta tänne, no nii, eiköhän se ala oleen sillä silivoplee taas tältä5214