Taas joku on tehnyt itseään

Miksi jotkut ihmistyypit jostain syystä tykkäävät satuttaa, kiduttaa, ja tuottaa tuskaa muille. Syytä tähän sitä ei tiedetä varmuudella, epäilyt kuitenkin kallistuvat pitkälti huonon äiti-lapsi-suhteen aiheuttamaan nautintohäiriöön ja kärpästen siipien aiheuttamiin paperiviiltoihin. Usein nämä ihmiset hakeutuvat ammatteihin tai harrastuksiin, joissa pääsevät harjoittamaan mielihaluaan vapaasti.
4257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ei, sitten, ole?
Kaikkihan tallaavat muurahaisia.

Ja, toiseksi, mitä uutta aloituksessasi on?
Kaikkihan tuon tietävät.
Se todettiin jo sodan aikana, ja tutkimuksia tehtiin sodan jälkeen, samoin tuloksin.
Asia näkyy myös tänäpäivänä, pedofiilit hakeutuvat "sopiviin" ammatteihin.

Miksi sitten jotkut hakeutuvat?
Sitä voit kysyä luojaltasi.

Äänestä
  • hattarapää!
    Kuin sää uskallat!

    Äänestä

  • ..ihan joka asiassa noin vitun hapan. Aivan kuin olisit universumin ainoa asioita oikein havannoiva ihminen?? Uskomaton pelle.

    Äänestä

  • sä voit.. kirjoitti:

    ..ihan joka asiassa noin vitun hapan. Aivan kuin olisit universumin ainoa asioita oikein havannoiva ihminen?? Uskomaton pelle.

    iloinenkin, pellenä on ihan pakkokin olla.
    Ei kai nyt kaikki juttuni ole yhtä hapatusta?
    Sinullekin kirjoitan aina iloisin mielin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tarpeelliseksi. kirjoitti:

Miksi jotkut ihmistyypit jostain syystä tykkäävät satuttaa, kiduttaa, ja tuottaa tuskaa muille. Syytä tähän sitä ei tiedetä varmuudella, epäilyt kuitenkin kallistuvat pitkälti huonon äiti-lapsi-suhteen aiheuttamaan nautintohäiriöön ja kärpästen siipien aiheuttamiin paperiviiltoihin. Usein nämä ihmiset hakeutuvat ammatteihin tai harrastuksiin, joissa pääsevät harjoittamaan mielihaluaan vapaasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu