Oletko intissä tällä hetkellä?

INTTIVIDEO2009

INTTIVIDEO2009-kilpailu

Puolustusvoimat kieltää kännykkäkameralla kuvaamisen puolustusvoimien palveluksessa olevilta henkilöiltä. Tämä uuden palvelusohjesäännön säädös astuu voimaan kesäkuussa 2009.

Jos olet tällä hetkellä intissä, kuulut siihen historialliseen palveluserään, joka vielä pääsee laillisesti tallentamaan kasarmin henkeä videolle. Onkin sääli, millainen pala kulttuurihistoriaa menetetään, kun kännykkäkameroiden tuomat mahdollisuudet kulttuuria tallentaviin inttivideoihin menetetään.

Kesäkuuhun 2009 asti on siis aikaa kerätä tätä kulttuurihistoriallisesti mittaamattoman arvokasta materiaalia. Siksi julistetaankin INTTIVIDEO 2009-kilpailu alkaneeksi tästä päivästä, 21.2.2009, lähtien. Kilpailu käydään Youtubessa inttivideoiden kesken, ja siihen voi osallistua jokainen, joka puolustusvoimissa palvelee tänä vuonna. Kilpailussa on vain yksi sääntö: se, kuka saa isoimman katsojamäärän Youtube-videolleen päivämäärään 21.2.2010 mennessä, voittaa kilpailun. Voit siis osallistua kilpailuun äärimmäisen helposti. Nauhoitat vain palvelusaikanasi mielenkiintoiseksi kokemaasi materiaalia, ja laitat videon Youtubeen. Jotta ihmisten olisi helpompi etsiä kilpailuun osallistuvia videoita, kannattaa niihin merkata keywordiksi INTTIVIDEO2009.

Voittajalle on luvassa mainetta, kunniaa ja 72 neitsyttä taivaassa! Kilpailu alkaa nyt, laittakaa kamerat ja kamerakännykät kuvausvalmiuteen!

2

782

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ja mitä "askaa

      ei se siitä parane. Ja mitä mitä...on sitä ennenkin pyörävaraston ympäri juostu, kun ei homma toimi. Tarkkana nyt, että gigat riittää. Just ja sillee..

    • Alik. Hyvönen

      Eikös samaiseen palveluohjesäännön uuteen versioon tule myös se uusi säännös, ettei varusmiehet saa osoittaa avoimia hellyydenosoituksia julkisesti?

      Niin että kyllä ne seksivideot (homo- ja hetero-) pitää kuvata ennen kesää!

      Ja aktin jälkeen voi laittaa käden "lipalle" lakittomaan päähän. Sekin kielletään kesän jälkeen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      82
      7671
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      129
      3059
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      156
      1923
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      74
      1731
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      131
      1579
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      173
      1511
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      132
      1212
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      80
      904
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      50
      834
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      784
    Aihe