Onkohan muilla sellaista, että pidenpään ryypätessä aamuisin yököttää vallan mahdottomasti? Ulos ei tietenkään tule juuri muuta kuin nestettä mutta kakoa saa pöntöllä tosi kauan.
Aamuisesta
yökkäilystä
8608
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Joskus tosiaan on joutunut kakomaan lähes sisuskalut pellolle tai siltä se ainakin on tuntunut. Hirveä kipu tuntunut hartioissakin. Monesti yökötys on tullut heti aamusta herätessä kun on mennyt hakemaan juotavaa keittiöstä tai jos on mennyt veskiin.
Se on semmonen niinkuin kammottavan hikan ja yskän ja oksennustaudin välimuoto. Ei mitään miellyttävää.. Mutta onneksi menee ohi. Koitahan kestää!
minulla välillä myös ei edes hampaiden pesu ole onnistunut heti aamulla. Tupakoin ja kerran jo pelkän tupakin laittaminen suuhun aamusella laukaisi oksennusrefleksin. Monesti auttaa rauhallinen sisäänhengitys nenän kautta. Tai jos ei auta niin ei siinä auta kuin yökkiä sitten, ei siihen kuole.
on ollut kaikki nuo oireet, pahimmillaan on ollut ämpäri pytyllä istuessa edessä, kun on tullut molemmista päistä.. :-(
Yökkäily loppuu aika nopeaan, kun putkesta pääsee pois.
Vaikka kakomiset on loppuneet, moneen päivään ei voi hammasharjaa kitusiinsa työntää, tai kakominen alkaa uudestaan.
Tai hampaat on pestävä hyvin nopeeta eikä taaimmaisiin kannata yrittääkään. Päänsärkypilleriäkään ei tahdo saada yökkimättä alas, ruoka kyllä menee, kaljasta puhumattakaan.
Ei sitä sinne kitusiin kuulukaan työntää, vaan hampaat sillä kuuluu harjata. Just tuon takiahan juopoilta kai hampaat tippuukin, kun ne ei hoida niitä.
että yökkiminen saattaa alkaa erityisesti, jos kumartuu pää alaspäin vaikka laittamaan kenkiä jalkaan ja ruljanssia kestää yleensä pari-kolme päivää putken alasajon jälkeen.