hei deluxen kans apua...

niin, kun oon tässä uudestaan asentamassa deluxe editionia... niin sitten asennuksen loppuvaiheessa tulee se että aseta 2 levy sisään että asennus voidaan suorittaa loppuun. kuitenki.
niin ku mä laitan sen 2 levyn niin se sanoo että tämä on väärä levy. aseta oikea levy asemaan. oon yrittäny laittaa sitä 1. levyä ja oon puhdistanu jne... mutta ei auta. voisko joku auttaa?
3165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Siinä levys voi oll jotain häikkää, ookko tarkistanu aivan varmasti että se on kakkos levy jne

Äänestä

Mullakin se valittaa, et laita oikea levy asemaan, mutta kokeile toimiiko, jos painat ok:ta. Ja sitten jatkat. Aika vaikee selittää, kun asensin sen aika kauan sitten. Ei muista. Sen ok-jutun vain muistin :)

Äänestä

Siinä kestää aikansa, ennen ku se laser"silmä" on ehtinyt lukea levyä sen verran, että kone tajuaakaan sen olevan oikea levy. Eli kun laitat sen levyn sisään, mitä se pyytää, niin älä paina OK -namiskaa heti. Odota, että kuulet levyn pyörähtävän, aseman valokin ehkä vilkkuu (?)... ja sitten vasta hyvän aikaa odotettuasi painat sitä OK:ta. Näin mä varmistan aina, että oikea levy tulee varmasti hyväksytyksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


heavy kirjoitti:

niin, kun oon tässä uudestaan asentamassa deluxe editionia... niin sitten asennuksen loppuvaiheessa tulee se että aseta 2 levy sisään että asennus voidaan suorittaa loppuun. kuitenki.
niin ku mä laitan sen 2 levyn niin se sanoo että tämä on väärä levy. aseta oikea levy asemaan. oon yrittäny laittaa sitä 1. levyä ja oon puhdistanu jne... mutta ei auta. voisko joku auttaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu