Täydellinen ihminen

Liitsi

Sellaista ei olekkaan kuin täydellistä oinasta.Lueskelin noita oinaan panetteluja siitä että oinaat pettävät.Kaksi viimeistä pitkää suhdetta on kariutunut siihen että vastapuoli on pettänyt.Eivätkä olleet oinaita.En ole koskaan pettänyt enkä pettäisi jos olisi suhde.Enkä allekirjoita muutenkaan oinaasta kirjoitettua yleistystä miten veemäinen ihminen se on.Kävin katsomassa noita muita horoskoopimerkkejä ja siellä oli sama laulu olkoon horoskooppi mikä hyvänsä.Esim,vesimies pettää,härkä pettää,jousimies teki sitä,ja kalat tota,jne,jne,Kaikkia merkkejä en viitsi edes mainita.Siellä ne manaamiset on itse nähtävillä.Oinasnaisen luonteesta en tiedä,mutta tuskin se on sen kummempi kuin mikään muukaan.Meillä jokaisella on sekä hyviä että huonoja piirteitä olkoon horoskooppi mikä hyvänsä.Olisi mielenkiintoista kuulla miten kaksi oinasta on tullut keskenään toimeen,kun luonne on kuitenkin aika vahva ja periksiantamaton noin yleisesti,mutta senkin oppii kontrolloimaan.Rakkaudesta sen verran että silloin kun oinas rakastaa niin se todellakin rakastaa,vaikka ei sitä aina näytäkkään.Mutta nämä ovatkin minun mielipiteitä.

OINASmies

6

1750

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oikku oikku

      Moi täällä yksi Oinasnainen ja minulla oli exmies oinas,meidän liittomme kesti 26v.

    • kanssasi...

      täysin samaa mieltä. Täydellistä ihmistä ei ole olemassakaan.
      Horoskooppimerkistä riippumatta me olemme jokainen yksilöitä, joiden elämän lähtökohdat, kokemukset yms. seikat vaikuttavat luonteeseen, ajattelutapaan ja käytökseen.
      Olen suhteessa oinasmieheen, joka on erittäin pidättyväinen, vaativa ja ailahtelevainen. Ottaa mielellään vastaan hellyyteni ja rakkauteni osoitukset, mutta ei itse anna juuri mitään (korkeintaan pyydettäessä). Sellaista lähes yksipuolista suhdetta ei jaksa pitkään.
      Tunnen hyvin läheisesti oinasM/kaurisN pariskunnan, joka on ollut onnellisesti liitossa jo yli viisikymmentä vuotta! Se siis voi myös toimiakin merkeistä riippumatta! :)
      Itse en ole tyypillinen kauris, jota kylmäksi moititaan. Päinvastoin näytän tunteeni ja puhun asioista, mutta oinas vaikenee ja siksi on niin vaikeaa tietää, mitä hän oikeasti tuntee. Väittää rakastavansa, mutta ei osaa näyttää tai sanoa sitä.
      Kohdalleni on siis sattunut todella vaikea persoona, joka sattuu olemaan oinas. Näin kai se vaan on tulkittava.

    • lapin pöllö

      Olet järki ihminen!! ei pitäis liiaksi tuijottaa horoskooppeja.....

    • ja rakastaa

      vaimoaan syvästi sekä kunnioittaa.
      En voisi kuvitellakaan että pettäisi vaimoaan.
      Ovat olleet aviossa ainakin parikymmentä vuotta.
      Joku kriisi oli ja vaimo petti kauan sitten.
      Veljeni antoi sen anteeksi.
      Veljeni on tulinen "myskyjä vesilasissa"hetkittäin.
      Välillä muuttuu tulipunaiseksi naamaltaan...kun
      on niin oikeassa että savu nousee.

      Minulla on miniänä myös oinas- ja tiukka on kun kerran
      on mielipiteensä esim.lapsen hoidosta päättänyt.
      Poikani on rapu ja kyllä hiukkasen luovia saa
      ja katsella oinaan tosikkomaisuutta "hienoinen"
      hymy huulella.Hyvä miniä.

      Oinaat ovat äärimmäisen tosissaan ja odottomia.
      Ei ne ole huonoja piirteitä.

      Kaksi oinasta voi olla todella hyvä yhdistelmä.
      Oinailla on vahvoja periaatteita ja niissä täysin
      perääantamaton jopa sokeasti pitää niistä kiinni.
      Kaksi oinasta yhdessä vaatii kyllä diplomatiaa
      paljon.Mutta kyllä asiat varmaan puhutaan halki,poikki ja pinoon.

      Itse olen vesimies

    • vaaka vaan

      Olen myös lueskellut näitä horoskooppipalstoja. Ja täytyy sanoa että paikkansa pitää ;) 1. Oinas-mies pettää 2. Vaaka on rakastunut rakastuneisuuden tunteeseen.

      Meillä on mennyt hienosti 2 vuotta. Mulla on suhde oinasmieheen joka on naimisissa. Ja minä leijun ilmassa pitkään vielä sen jälkeen kun ollaan tavattu.

      Muilta osin en sitten noita horoskooppeja allekirjoita. Oikein mukavaa kevättä ;) KAIKILLE!

    • ..itse olen oinas nainen ja minulla suhteet ei ole koskaan kaatuneet minun pettämiseen..oinas nainen on yhden miehen nainen, tosin hänen vahvuus luo haasteita heikolla itsetunnolla varustetulle miehelle, mustasukkaisuutta, epäluuloa yms.
      Itse olen seurustellut oinas- miehen kanssa ja harrastettiin kaikenlaista..vauhtilajeja ja ihan mukavasti sovittiin yhteen..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      157
      2948
    2. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      154
      1749
    3. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      146
      1724
    4. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      155
      1536
    5. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      76
      1492
    6. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      330
      1366
    7. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      20
      1238
    8. Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä

      En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m
      Ikävä
      76
      1170
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      158
      1062
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      25
      1015
    Aihe