Täydellinen ihminen

Liitsi

Sellaista ei olekkaan kuin täydellistä oinasta.Lueskelin noita oinaan panetteluja siitä että oinaat pettävät.Kaksi viimeistä pitkää suhdetta on kariutunut siihen että vastapuoli on pettänyt.Eivätkä olleet oinaita.En ole koskaan pettänyt enkä pettäisi jos olisi suhde.Enkä allekirjoita muutenkaan oinaasta kirjoitettua yleistystä miten veemäinen ihminen se on.Kävin katsomassa noita muita horoskoopimerkkejä ja siellä oli sama laulu olkoon horoskooppi mikä hyvänsä.Esim,vesimies pettää,härkä pettää,jousimies teki sitä,ja kalat tota,jne,jne,Kaikkia merkkejä en viitsi edes mainita.Siellä ne manaamiset on itse nähtävillä.Oinasnaisen luonteesta en tiedä,mutta tuskin se on sen kummempi kuin mikään muukaan.Meillä jokaisella on sekä hyviä että huonoja piirteitä olkoon horoskooppi mikä hyvänsä.Olisi mielenkiintoista kuulla miten kaksi oinasta on tullut keskenään toimeen,kun luonne on kuitenkin aika vahva ja periksiantamaton noin yleisesti,mutta senkin oppii kontrolloimaan.Rakkaudesta sen verran että silloin kun oinas rakastaa niin se todellakin rakastaa,vaikka ei sitä aina näytäkkään.Mutta nämä ovatkin minun mielipiteitä.

OINASmies

6

1776

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oikku oikku

      Moi täällä yksi Oinasnainen ja minulla oli exmies oinas,meidän liittomme kesti 26v.

    • kanssasi...

      täysin samaa mieltä. Täydellistä ihmistä ei ole olemassakaan.
      Horoskooppimerkistä riippumatta me olemme jokainen yksilöitä, joiden elämän lähtökohdat, kokemukset yms. seikat vaikuttavat luonteeseen, ajattelutapaan ja käytökseen.
      Olen suhteessa oinasmieheen, joka on erittäin pidättyväinen, vaativa ja ailahtelevainen. Ottaa mielellään vastaan hellyyteni ja rakkauteni osoitukset, mutta ei itse anna juuri mitään (korkeintaan pyydettäessä). Sellaista lähes yksipuolista suhdetta ei jaksa pitkään.
      Tunnen hyvin läheisesti oinasM/kaurisN pariskunnan, joka on ollut onnellisesti liitossa jo yli viisikymmentä vuotta! Se siis voi myös toimiakin merkeistä riippumatta! :)
      Itse en ole tyypillinen kauris, jota kylmäksi moititaan. Päinvastoin näytän tunteeni ja puhun asioista, mutta oinas vaikenee ja siksi on niin vaikeaa tietää, mitä hän oikeasti tuntee. Väittää rakastavansa, mutta ei osaa näyttää tai sanoa sitä.
      Kohdalleni on siis sattunut todella vaikea persoona, joka sattuu olemaan oinas. Näin kai se vaan on tulkittava.

    • lapin pöllö

      Olet järki ihminen!! ei pitäis liiaksi tuijottaa horoskooppeja.....

    • ja rakastaa

      vaimoaan syvästi sekä kunnioittaa.
      En voisi kuvitellakaan että pettäisi vaimoaan.
      Ovat olleet aviossa ainakin parikymmentä vuotta.
      Joku kriisi oli ja vaimo petti kauan sitten.
      Veljeni antoi sen anteeksi.
      Veljeni on tulinen "myskyjä vesilasissa"hetkittäin.
      Välillä muuttuu tulipunaiseksi naamaltaan...kun
      on niin oikeassa että savu nousee.

      Minulla on miniänä myös oinas- ja tiukka on kun kerran
      on mielipiteensä esim.lapsen hoidosta päättänyt.
      Poikani on rapu ja kyllä hiukkasen luovia saa
      ja katsella oinaan tosikkomaisuutta "hienoinen"
      hymy huulella.Hyvä miniä.

      Oinaat ovat äärimmäisen tosissaan ja odottomia.
      Ei ne ole huonoja piirteitä.

      Kaksi oinasta voi olla todella hyvä yhdistelmä.
      Oinailla on vahvoja periaatteita ja niissä täysin
      perääantamaton jopa sokeasti pitää niistä kiinni.
      Kaksi oinasta yhdessä vaatii kyllä diplomatiaa
      paljon.Mutta kyllä asiat varmaan puhutaan halki,poikki ja pinoon.

      Itse olen vesimies

    • vaaka vaan

      Olen myös lueskellut näitä horoskooppipalstoja. Ja täytyy sanoa että paikkansa pitää ;) 1. Oinas-mies pettää 2. Vaaka on rakastunut rakastuneisuuden tunteeseen.

      Meillä on mennyt hienosti 2 vuotta. Mulla on suhde oinasmieheen joka on naimisissa. Ja minä leijun ilmassa pitkään vielä sen jälkeen kun ollaan tavattu.

      Muilta osin en sitten noita horoskooppeja allekirjoita. Oikein mukavaa kevättä ;) KAIKILLE!

    • ..itse olen oinas nainen ja minulla suhteet ei ole koskaan kaatuneet minun pettämiseen..oinas nainen on yhden miehen nainen, tosin hänen vahvuus luo haasteita heikolla itsetunnolla varustetulle miehelle, mustasukkaisuutta, epäluuloa yms.
      Itse olen seurustellut oinas- miehen kanssa ja harrastettiin kaikenlaista..vauhtilajeja ja ihan mukavasti sovittiin yhteen..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      173
      22269
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      74
      9476
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      29
      7470
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      80
      6315
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      182
      5940
    6. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      34
      4966
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      108
      4610
    8. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      101
      4366
    9. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      85
      2036
    10. Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa

      Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k
      Maailman menoa
      78
      1332
    Aihe