Miten toimisitte?

Jos saisitte vastaanne suunnilleen saman pituisen, mutta paljon tukevamman kaverin? Eli läskiä olisi vaikka pienelle kehitysmaalle jakaa, mutta lihasta sitäkin vähemmän. Eli kuinka mättäisitte kaveria, jonka liikkuvuutta läski haittaa jo silmiinpistävästi?
142086
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

PAINU NYT JO VITTUUN KYSELEMÄSTÄ TOLLASTA PASKAA.. MEE REENAAMAAN JA REENAAMAAN JA VIELÄ REENAAMAAN SÄÄLITTÄVÄ PIKKU PASKA !!!!!!

Äänestä

Lähtisin pois/karkuun. Mitä siinä suotta tappelemaan jos voi jotain lylleröä juosta karkuunkin.

Äänestä
  • Parasta kun ei tappele, mitä sitä suotta tappelemaan, sehän voi olla vaikka kuinka mukava jätkä. Menkää yhdessä kaljalle juttelemaan ip-lajeista. Ja nyt hanki elämä ja itsetunto.

    Äänestä

Pitäisin läskin liikkeessä, se väsyy nopeammin.
Välttäisin kiinni pääsemistä. Tökkisin suoria lyöntejä päähän ja liikkuisin alta pois.
Varmoja tilanteita etsien alapotkuille ja lyöntisarjoille. Voisin potkaista ylös varmasta paikasta. Mitä vielä. Lähietäisyydellä läskille pärjää jos se todellakin on vain läskiä.
Läskin alla voi olla lihasta.
Toisaalta tunnen pari läskiä joilla on vankka kamppailupohja ja liikkuvuus on vieläkin hyvä. Lyönnit ja potkut ovat teräviä. Siis ei koiraa karvoihin...

Äänestä

Elkää vitussa vastatko tuolle kusipäälle mitään!!!
Lost Soul, sä oot HARVINAISEN tyhmä ihminen! Sä oot kysyny tuota samaa vaikka kuinka monesti.

Äänestä
  • ...lost soul on urpo. ja ikää ehkä 12 v.

    Äänestä

siltä että ei ole kuin yksi mahdollisuus... lost soul on trolli... ei kukaan täysjärkinen kysele tommosia... ja jos sanotaan et mee reenaan niin ei... ei tahdo uskoa... warma trolli epäilisin...

Äänestä
  • Kysymykset ovat siinä mielessä kuitenkin ihan järkeviä, että alkuperäinen hypoteesi voi tapahtua kenelle tahansa, joten siihen on hyvä saada näkökulmia.

    Taitaa osalla trolliepäilijöistä itsellään olla pientä ylipainoa, mikä oli alkuperäisen kysymyksen ongelman aiheuttajakin.

    Äänestä

Vähän epäasiallista tuo palaute mitä olet saanu, mutta helevetin totta. Eli ala jumalauta reenaamaa niin ei tarvi kaikkia ihme juttuja kysellä täällä. Piste.

Äänestä
  • joo, aika arveluttavaa on tollaista kostosta haaveilevan koulukiusatun teinin mielikuvitusta alkaa ruokkimaan millään faktalla, ties mitä kauhujuttuja joutuu aamun lehdestä taas lukemaan.

    Ei kun alkeiskurssille. Sen verran voin kertoa, että kaiken maailman tekniikat alkaa toimimaan vasta kun perustekniikka - siis hyvä asento ja kaunis liikkuminen - on kasassa. Piste. Hontelot ja hitaat kiertopotkut tai muut ihme jipot netistä luettuina ja eteisen peilin edessä harjoiteltuina ovat paitsi todella hassun näköisiä, varmoja epäonnistujia.

    Mee sinne alkeiskurssille ja reenaa vähän, opit olemaan rauhassa itsesi ja muiden kanssa.

    Äänestä

... on ylipaino ylivoimaa. Tämän kiistattoman totuuden tietävät kaikki itsepuolustuslajien korkeimmat auktoriteetit.

Kamppailu raskaampaan vastaan on aina tuhoon tuomittua. Pienintäkään voiton mahdollisuutta ei ole. Häviö on ainut lopputulos ja siihen päädytään niin kauan kun G = 6,67*10-11Nm2kg-2. Ainut vaihtoehto on suosiolla heittäytyä selälleen ja antaa hyökkäävän läskin kaatua päälle. Näin oma nirri lähtee lähes kivutta ja välittömästi. Näin toimisin itse ja näin tekisivät varmasti muutkin erittäin korkeilla vyöarvoilla olevat suurmestarit. Mestarit Yamaha ja Kawasaki kehoittavat harrastajia pitämään aina pientä syanidikapselia mukana lihavien hyökkääjien varalta. Näin voit kätevästi surmata itsesi jo ennen kuin joudut varsinaiseen kontaktiin ylivoimaisen vihollisen kanssa. :)

Äänestä
  • Benemoth! Hanki elämä. Helluntailaisista et sitä ilmeisesti saa. Sinulle löytyy Suomi 24:stä jostain toisaalta varmaan sopivampi keskustelupalsta.

    Äänestä

  • Minä kirjoitti:

    Benemoth! Hanki elämä. Helluntailaisista et sitä ilmeisesti saa. Sinulle löytyy Suomi 24:stä jostain toisaalta varmaan sopivampi keskustelupalsta.

    ... Behemoth. Keskustellaan tästä sitten lisää kun tulet tänne alas...

    Et varmaan huomannut pientä pilkettä silmäkulmassa... Noo, sama se minulle...

    Äänestä

Yhdyn edellisiin mielipiteisiin kamppailulajien aloittamisesta. Jos ei reenaaminen kiinosta ni osta saatana ase. Jos olet ulkomaalainen, et saa varmasti mitään tuomiota taposta!
No älä ota kauheen tosissas tota äskeistä, mutta pointti tuli varmaan selväksi?
Itse kysymykseen vielä joitain. _Yleensä_ läskit ovat huonoja ainakin kahdessa asiassa. Toinen on potkut ja toinen fyysinen kunto. Eli varot vaan joutumasta painietäisyydelle ja "juoksuta" sitä. Kun se tulee päälle, vetäise muutama nopea potku johonkin arkaan paikkaan niin, että vyöryminen pysähtyy ja saat hetken aikaa mennä lyöntietäisyydelle ja tiputtaa kaverin. Pääasia, ettet anna sen vyöryä ylitsesi niin, että homma menee painiksi.
Btw, eikös ulkomaalaisilla ole aina n 100 serkkua, veljeä ja kaveria ketkä on aina paikalla uhoamassa jos vastaan tulee yksikin suomalainen joka ei teitä kumarra? :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lost Soul kirjoitti:

Jos saisitte vastaanne suunnilleen saman pituisen, mutta paljon tukevamman kaverin? Eli läskiä olisi vaikka pienelle kehitysmaalle jakaa, mutta lihasta sitäkin vähemmän. Eli kuinka mättäisitte kaveria, jonka liikkuvuutta läski haittaa jo silmiinpistävästi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu