Mua oikein vituttaa mun krapulat.. en sen takia enää nykyää ees usein ryyppää.. ne on nimittäin niiiin kamalia ja millään ei voi ehkäistä. Tosi kurjaa ku välil olis kiva olla jurrissakin.
Aivan kamala
kanuuna
21415
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olen alkoholisti, mutta yli kymmenen vuotta jo raittiina.En mitenkään tuomitse alkoholinkäyttöä, oikeastaan käy kateeksi kun toiset pystyvät nauttimaan siitä. 10 viimeistä vuotta juomiseni oli tosi raskasta. Eli useamman kuukauden alkon kemikalioiden ja huoltoasemien tuotteiden käyttö johti yleensä tavalliseen tai mielisairaalaan.No mun stoorini on niin pitkä,ja moniulotteinen etten tässä ala enempää kertoa.Sen verran että olen herännyt krapulaan esim. Las Palmasissa mielisairaalassa, ja sieltä poipääsyyn tarvittiin konsulia myöten apua.
Krapula kun on tarpeeksi kauan juonut ei parane edes viinalla, eli se siitä sananparresta. Mutta nykyään on saatavissa lääkkeitä millä 1-3 päivän juomisen aih.olotila on helposti hoidettavissa.
Eli kun haluat, mikä on mielestäni ihan ok. välillä ottaa vähän enemmänkin varaudu ettö sinulla on krapulan parantamiseksi lääkkeet.
Oikealla lääkityksellä pystyt hyvin saamaan itsesi kuntoon. Tunnen muutaman lääkärinkin jotka ottavat melko rankasti. vaikka seuraavana aamuna olisi tärkeä leikkaus operaatio töissä. He ilmestyvät aina ajoissa paikalle, eikä merkkiäkään krapulasta.
En voi tässä kertoa sinulle tarkempia ohjeita, niin laita e-mailisi, niin annan mielelläni tietoja ohjeita.
T.35v viinan kanssa lotraillut
No kinnostaa kyllä kuulla ohjeita, jos vaikka jotain uutta oppis:
[email protected]