Lippupalvelun liput postissa?

Poriin menossa

Eli ostin ekaa kertaa liput netistä, sonisphere tapahtumaan kun en päässyt jonoon ja postissa pitäis tulla. Maksu vaadittiin tottakai heti mutta koskahan ne liput tippuu postilaatikkoon, kolmesta päivästä kertoivat sivuilla, mutta siihen en tietenkään uskonut kun pari muutakin lippuja tilannu, miten yleensä näin isossa tapahtumassa, kuinka kauan on mennyt kun olette liput saaneet?

5

556

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mulle

      Aika pian tilauksesta. Jos ma tilasin, pe mennes oli tulleet.

      • lippupalveluun

        Aiemmin tänään ja asiaa kyselin, koska omat lippunikaan eivät ole tulleet vielä. Sanoivat siellä että voi kestää hieman kauemmin niiden tulo, koska on niin paljon postitettavia.


    • Nimetön

      Iste sain liput noin luvatussa kolmessa päivässä. Luulisi niiden pian postista kilahtavan.

      • vieläkään

        Liput eiliseen mennessä ole tullut :o(
        Kohta alan huolestumaan


      • Taitu
        vieläkään kirjoitti:

        Liput eiliseen mennessä ole tullut :o(
        Kohta alan huolestumaan

        Mulla sama juttu! on menny jo yli viikko kun tilasin ja maksoin liput eikä vieläkään niitä näy!! Huomenna kyllä soitan sinne ja pyydän selitystä. Lipuilla on kiire, koska ovat lahja ja syntymäpäivät ovat ensi viikolla!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      155
      3940
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      85
      3353
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      85
      2805
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      44
      2699
    5. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      72
      2669
    6. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      24
      2411
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      140
      2342
    8. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      152
      2225
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      39
      2062
    10. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1956
    Aihe