Onko selityksiä sille, miksei 520 (vm.2001) virta-avain lataudu ajon aikana? Se on varmistettu, ettei kyse ole vanhentuneesta virta-avaimen paristoakusta, vaan jostain muusta on nyt kyse. Olisko jollain tietoa?
Virta-avain ei lataudu, missä vika?
Kun mikään ei toimi
34814
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Taitaa olla kaks vaihtoehtoo.. avain tai virtalukkoon tuleva lataus on rikki? ei kyl oikein hajuakaan noista jutuista,mut miten ihmeessä oot testannu että se akku ei oo sökö,ku tietääkseni niihin ei ole testilaitteita sen koommin? uus avain maksaa ainakin omaan E46 compaktiin ihan perkeleesti.. olikohan jotain 400-600e :D
Jos puhutaan aivan totta koko virtapiiri on erillisenä yksikkönä siellä avaimen sisällä, eli avain, muovi ympäröi sitä kauttaaltaan.
Se, että joku sitä lataisi on arvelluttavaa. Itse virtalähteessä lukee kyllä kyllä rechargable, mutta uskokoon ken tahtoo, jotta sitä voisi ladata, tarvitsi olla ja - .
Eli virtalähde on käytännössä patteri, joka on vaikeasti vaihdettavissa (BMW ON TARKOITTANUT ASIALLA SITÄ, ETTÄ HE SAISIVAT MYYDÄ AINA UUDEN AVAIMEN KOODAUKSEN SILLOIN, KUIN PATTERI ON LOPPU)
Netistä e46 on tilattavissa uusi virtalähde, VL2020, youtubesta tms löytyy ohjeet tämän vaihtoon, näppäryyttä se tosin vaatii, kun avainta ei ole tarkoitettu avattavaksi.
se on akku. ja akutkin kuluvat jonakin päivänä loppuun. jos sinne menee pariston laittamaan niin toimii ehkä puolivuotta