"Aiempaa versiota ei voi poistaa"

*****

Yritän asentaan Flash playerin mutta asennusohjelma valittaa ettei voi asentaa koska aiempaa versiota ei voida poistaa, ota yhteyttä käyttäjätukeen?

6

884

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poistoa
      • ******

        Valittaa yhä että yhtä .dll-tiedostoa ei voida poistaa ja sen takia ei poista myöskään muita Adoben kansiossa olevia: "Levy voi olla kirjoitussuojattu tai täynnä".


      • ******
        ****** kirjoitti:

        Valittaa yhä että yhtä .dll-tiedostoa ei voida poistaa ja sen takia ei poista myöskään muita Adoben kansiossa olevia: "Levy voi olla kirjoitussuojattu tai täynnä".

        on tiedoston nimi ja tiedoston kuvaus on "Adobe PDF helper for Internet Explorer".


      • ,k,,,,,,,,
        ****** kirjoitti:

        on tiedoston nimi ja tiedoston kuvaus on "Adobe PDF helper for Internet Explorer".

        Rekistereistä poistamalla pitäisi onnistua. En yritäkkään neuvoa, itse olen aina poistanut jotain väärää ja wintoosa on loppujenlopuksi piänyt asentaa uudelleen.

        Sellainen voisi toimia, että asennat jonkin toisen selaimen ja asennat sen siihen. Ie jokatauksessa sellainen matolaatikko, että aika harva sitä käyttää kuitenkaan. Vikahan on IEssä nytkin, ei anna poistaa jotain dll:ää. koska ilmeisimmin tarvitsee sitä Myös PDF;ien kanssa.

        Niin, tietenkin voisi koittaa asentaa Acrobat readrin uusiksi ja sitten taas....


    • Procula

      Ehkä tilanne on sellainen, että ohjelman kotisivulla on clean-työkalu tai vastaava, jolla saa ohjelman pois. Näin on esim. neron kohdalla ainakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      38
      2416
    2. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      48
      2030
    3. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      9
      1966
    4. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      48
      1695
    5. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      139
      1428
    6. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      24
      1086
    7. Lamppu syttyi

      Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️
      Ikävä
      68
      905
    8. Välillä kyllä naurattaakin tämä kahden aikuisen meininki

      Se nyt on aivan selvä asia että kumpikin on päälakeensa myöten rakastunut, ja sinä se olet koko ajan ollutkin. 😘
      Ikävä
      62
      893
    9. Talk Show isäntä Jimmy Kimmel sai kenkää

      Vasurina heitti sopimatonta läppää murhatusta Charlie Kirkistä tai oikeammin murhaajan poliittisesta taustasta ja kuinka
      Maailman menoa
      119
      888
    10. Jos voisit palata yhteen risteykseen

      ..mikä se elämässäsi olisi?
      Ikävä
      67
      876
    Aihe