Mitä hyviä ja varmaksi todettuja keinoja olette kokeilleet kuumeen alentamiseen?Itselläni kuume nousee ihan mielettömän korkeaksi ja olo on kamala (varsinkin kolmen pienen lapsen äitinä,joka ei saa levättyä..).Nyt olo tuntuu enteilevän,että kuume taas nousee vaikkei nuhasta ole tietoakaan...lapset selviää päivän kuumeella.Lapsesta asti olen ollut se jolla on hurjat lukemat..
Kuumeeseen apua
5
2361
Vastaukset
- migian
...on auttanut ihan särkylääke ja kuumaan veteen sekoitettava Finrex-jauhe. ainakin päänsärky ja lihaskivut on lieventyneet, kuumekkin alentui 38:sta 36,8:saan.
kuume on p*****stä! inhaa kun ei kykene kun lojumaan sängyssä, olen nukkunut tänäänkin monta tuntia. flunssasta, yskästä ja kurkkukivusta olen kärsinyt jo yli 2viikkoa, nyt sitten pari kole päivää kuumetta...paranemisiin! - neea minkkinen
juu itselläni oli kuumetta 39 astetta viikon kävin sairaalassakin monissa eri kokeissa voi voi... vihaan kiiaaa
- Kyllästynyt !
Minullakin sitä kuumetta riittää. Tuntuu ettei se milloinkaan loppuisi. Huomisellekkin oli suunniteltu kavereitten kanssa hauska keilailu ilta ja paikkakin on jo maksettu, ja minä vaan lojun täällä kuumeessa. Päivällä ei ole yhtään kuumetta mutta ilalla nousee liki 39. Yskin myös koko ajan, ei tuo yskänlääkekkään auta ja olenkin sitäm litkinyt tässä enemmän kuin saisi... Korvatkin eilisestä ihan tukossa, olisikohan korvatulehus tulossa. Nyt alkaa mennä hermot !
- QWE
Itselläkin oli vastakii kuume, mutta kannattaa lepoa paljon ja kuumamehuun kurkkupastelleja . Jos ei auta kantsii mennä apteekkiin ja ottaa särkylääkkeitä tai lääkäriin ottaa lääkkeen reseptil. Itsekin rupean olemaan jo hyvässä kunnossa lepo ja mehu auttaa hyvin. Oli nimittäin 38-39 paikkeilla. Parane pian .
- höhö
HÖHÖ
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle202656Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671679Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A71637Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1121590Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.471523Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell911454Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681366Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001214Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311147En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521106