Uskaltaako avata nettipokeritiliä

ja laittaa rahaa

kun on uhkailtu että pelaaminen loppuu suomessa? mikä olisi hyvä jaturvallinen paikka aloittelijalle ja miten rahansiirto jne? Partypoker hyvä?

8

661

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • The Rat

      Mitä todennäköisimmin lakiesitys, jos sellaista edes tehdään, ei mene läpi. Missään nimessä se ei voi mennä läpi saman tien, eikä takautuvasti. Et siis voi mitenkään syyllistyä lain rikkomiseen pistämällä nyt rahaa pelitilille, eikä siten ole mitään syitä yrittää estää sinua saamasta rahojasi takaisin.

      Jos laki jollain ihme keinolla läpi menee (mahdollista, esim. lex Karpelat sun muut), ei sekään tietenkään nettipelaamista estä. Todennäköinen vaikutus on mainonnan kieltäminen suomessa, mutta... Hetkinen... Sehän onkin jo kiellettyä. :)

      Hyvä ja turvallinen paikka aloittelijalle on vaikkapa PAFfin kautta Bossin verkkoon kytkeytyminen. Rake on aika kova, eivätkä pelaajatkaan aivan paisteja ole, mutta rahat ovat aika hyvässä turvassa (käytännössä aina pelaamisen loppuessa ne palautuvat paffin pelitilille, mistä ne saa 1-2 arkipäivässä omalle tilille). Sitten kun pelaamisen tuolla oppii, voi hyvin siirtyä muille saiteille (everest, party, jne).

      Katso erilaisia sivustoja vaikkapa tuolta: http://nettipokeri.info/pokeriverkot-taustat-ja-lista

    • HYVIN HELPOSTI

      Helposti pokeritulojaan voi kasvattaa eksyttämällä tietokonetta pikkusen. Pokeriohjelmat käyttävät sinun konettasi varastona tiedostoille, jotka sisältävät tietoja sinusta ja peleistäsi.

      Poistuttuasi nettipeleistä mene resurssinhallintaan ja etsi viimeiset koneen käyttämät tiedostot etsi-komennolla. Ne ovat juuri ne tarvittavat tiedostot. Valitse siis C-asema tai se kansio, jossa tiedät pelien sijaitsevan. Poista kovalevyltä nuo tiedostot ja poista myös pelitiedostot, joden nimet ovat yleensä pitkiä numerosarjoja.

      Tämän jälkeen kone joutuu kohtelemaan sinua aloittelijana ja se antaa sinulle muttamia helppoja käsiä. Poistu pelistä kun olet voittanut 30-100% varoihisi nähden muuten menetät "onnesi". Jonkun ajan päästä voit tehdä sen uudelleen.

      • ?jhlh

        Tuskin toimii!!!!! Vaikka välillä siltä tuntuu, että aloittelijan tuuri johonkin katoaa..


      • Tuuripelle

        Mitä hyötyä pokerisaitille mahtaa olla "antaa sinulle muuttamia helppoja käsiä"..?

        Pokerisaitille on herttaisen yhdentekevää kuka potit voittaa. Pokerisaitti elää poteista ja turnausmaksuista maksettavasta rakesta, ja sen etujen mukaista on saada pelaajat viihtymään peleissä.

        Pokerissa potteja voittaa silloin tällöin pahinkin paisti, josta johtuen häviäjätkin pelaavat yleensä tyytyväisinä isoja pottejaan muistellen. Tuollaiset "rigged" syytökset ovat saitin chatboxissa tavallisia pahojen ohivetojen jälkeen - tosiasia on kuitenkin se, että kortit jakaantuvat kaikkien pelaajien kesken täysin satunnaisesti, ja yksiouttinen ohiveto tulee kaikille sillä samalla 2% todennäköisyydellä.


      • pöppöötä..

        "Helposti pokeritulojaan voi kasvattaa eksyttämällä tietokonetta pikkusen. Pokeriohjelmat käyttävät sinun konettasi varastona tiedostoille, jotka sisältävät tietoja sinusta ja peleistäsi."

        ei pidä paikkaansa. ne "tiedostot" joihin viittasit, ovat lokitiedostoja eikä niillä kyllä juurikaan ole tekemistä sen asian kanssa että minkälaisia kätösia saat tulevaisuudessa..

        "Poistuttuasi nettipeleistä mene resurssinhallintaan ja etsi viimeiset koneen käyttämät tiedostot etsi-komennolla. Ne ovat juuri ne tarvittavat tiedostot. Valitse siis C-asema tai se kansio, jossa tiedät pelien sijaitsevan. Poista kovalevyltä nuo tiedostot ja poista myös pelitiedostot, joden nimet ovat yleensä pitkiä numerosarjoja."

        LOL.

        "Tämän jälkeen kone joutuu kohtelemaan sinua aloittelijana ja se antaa sinulle muttamia helppoja käsiä. Poistu pelistä kun olet voittanut 30-100% varoihisi nähden muuten menetät "onnesi". Jonkun ajan päästä voit tehdä sen uudelleen."

        LOL.

        anna mun nauraa!

        LOL.

        älkää kukaan suotta vaivautuko..

        LOL.


    • vaan

      ei ne roposet pitkää ole pelitililläsi.

    • Tuuripelle

      Party on hyvä paikka aloittaa. Jos aioit voittaa rahaa, kannattaa valita saitti, joka on rekisteröitynyt ETA-alueelle. Tällöin ei tarvitse välittää verottajasta. Lista ohessa

      http://www.pokerlistings.fi/eta-pokeri-saitit

      Jos nyt heti meinasit tilin avata, huomenna tiistaina 24.2. klo 21 pelataan PokerStarsissa täysin ilmainen 10000 taalan pokeriturnaus vain suomalaisten kesken (Jens Kyllösen EPT-voiton kunniaksi). Pelaaminen edellyttää rekisteröitymistä, muttei rahansiirtoa (muuten kuin oman tilin suuntaan, jos tulee voittoja;). PokerStars valitettavasti on ETA-alueen ulkopuolella - mutten luule että verot harmittaa jos satut pääpalkinnon voittamaan, joka lienee tonnin verran ao. turnauksessa

      http://www.pokerista.fi/kassa-ilmaiseksi-kuntoon-pokerstarsilla-huomenna-10000-freeroll-vain-suomalaisille/

    • KERRAN JA VIIMEISEN KERRAN ...

      AVAA MINNE VAAN MUTTA ÄLÄ UNIBETILLE !!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihana on nähdä edes ohimennen

      Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su
      Ikävä
      154
      8546
    2. ymmärrätkö miksi minua sattui?

      Vinkki, jätit tekemättä jotain.
      Ikävä
      66
      4744
    3. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      148
      4448
    4. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      23
      3972
    5. Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt

      Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko
      Ikävä
      35
      3513
    6. Moi kuumis.

      Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.
      Ikävä
      42
      3500
    7. Saattaisimme olla yhdessä

      Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla
      Ikävä
      38
      3388
    8. Miten hyvin tunnet kaivattusi?

      Mikä hänessä kiehtoo? Asiallisia vastauksia kiitos. 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      48
      3143
    9. Milloin olisi sinun ja kaivattusi

      Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?
      Ikävä
      42
      2901
    10. Oletko joutunut kestämään

      Mitä olet eniten joutunut kestämään?
      Ikävä
      49
      2654
    Aihe