huome toine tiputus

yököttää jo valmiiksi. taitaa henkinenpuoli olla liian aktiivinen huomista ajatellessani. ehe ehe... ois es pikkuse vähemmä pakkasta, et vois olla vähän sit parivnviikon aikana ulkona. en löytöny nii paksuja hanskoja ettei kylmä ois ottanu näpeihin. välil tuntuu et ote huumorinkukasta meinaa irrota. mut sinnitteln kyl vaik miten ettei se pääse irti kokkonaa ;) mukavaa alkanutta viikkoa kaikille :))
4364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

hoitokertoja,toinen kerta jo oli jotakin,vaikkei sinne kovin mielellään menekkään.Voimia sinulle,ja taas yksi tiputus vähemmän.

Äänestä

Älä välitä, se vaan pahenee seuraavilla kerroilla tuo kylmäarkuus :-). Lauantaina kaupassa kuljeskelin paksut hanskat kädessä eikä kukaan tuntunut ihmettelevän. Näytänköhän minä niin vanhalta että kaikki pannaan jo dementian piikkiin. "Vaari pitää hanskat kädessä ettei hukkaisi niitä"

Äänestä
  • jotai hytyy vanhuudestkin ;) Keljuu autol ajaa jos on oikee turattu käteen hanskoja. miu kun on iha ite ajettava saikulle ja takas. onneks en oo värjänny ny hiuksia et näkyy noita harmaitaki tuolta ;) oon enemä mummomainen... ja voin sanoo koht et oon ulkoisestikkin blondi ;) penskan ku minuu haukuttii et. punapäät ei pääse taivaasee. mie keksin siihen vastaiskun. et miepä oonki harmaa hapsi kun se hetki koittaa..

    Äänestä

se on että tulee ihan kuvottava olo valmiiksi kun tietää olevan edessä tiputuksen ja sen jälkiseuraamuksen,kaikkineen kylmäntuntemuksineen ja mulla etenkin naamassa ja käsissä se tikuttelu oli vahvaa,kesällä sen kestäisi paremmin vaan eipä tuo syöpä kysele milloin se ilmaantuu.Voimia rukoilen sinulle jotta kestäisit sen rumpan kaikkinee,helppoa se ei tule olemaan,mutta helpottaa sitten kun se ohi on,toivottavasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aamun-virkku kirjoitti:

yököttää jo valmiiksi. taitaa henkinenpuoli olla liian aktiivinen huomista ajatellessani. ehe ehe... ois es pikkuse vähemmä pakkasta, et vois olla vähän sit parivnviikon aikana ulkona. en löytöny nii paksuja hanskoja ettei kylmä ois ottanu näpeihin. välil tuntuu et ote huumorinkukasta meinaa irrota. mut sinnitteln kyl vaik miten ettei se pääse irti kokkonaa ;) mukavaa alkanutta viikkoa kaikille :))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu