Heippa :)
Onko kenelläkään kokemuksia headin laudoista? olisko hyvä ostos? Mitä merkkiä/ mallia suosittelisitte 174cm pitkälle aloittelijalle? Mieluiten sellainen jolla voisi laskea vähän pidempäänkin, ettei heti tarvitse olla ostamassa uutta. Ja tyttö olen siis ;)
Kiitokset vastauksista! ^^
Head Women's Pride Snowboard
2
2070
Vastaukset
- Snowboard girl
Moi! Mulla on headin flair-merkkinen lauta ja se on tosi hyvä! Suosittelen headin lautoja. Flair on nyvä myös aloittelijoillekin, vaikka itse olen laskenut jo muutaman vuoden.
- ilovewinter
Mul on headin lauta, mallin nimest ei oo mitää hajuu mut ostin sen viime vuonna ja hyvä on ollu! Oon suunnillee sun pitunen ja jos nyt oikeen muistan ni toi mun lauta on 146cm pitkä, en kuitenkaa oo ihan varma. Kannattaa käydä joissain kaupois kyselemäs et mikä lauta ois hyvä. Hyviin siteisiin kannattaa panostaa kans, mul oli joskus sellaset mitkä meni melkee heti rikki ja sit suututti (nyt on uudet hyvät).
Vähä offtopic, mut kengät on sit kans tosi tärkee olla oikeenlaiset, älä missän tapaukses osta miesten mallii tai sellast unisex mallii, koska niissä on jotenki sillee et tulee pohkeet kipeeks naisil (naisil on lyhyempi pohjelihas tai jotai, mulle selitettii ku kysyin et miks mulle tuli jalat kipeeks. olin siis vuokrannu kengät)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?313626- 963293
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim913172- 773098
"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m683003Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862745- 352530
- 692453
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se432308- 882070