maataloustukia pimitetään

siksi ne ovat poistettava niin kuin uudenseelannissakin törsä todelliseen työhön ja heti,.,.,.,
1116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

teet, kysyn vaan, kun kattelee noita sun taunoja tarinoitasi, pitkin päivää kirjoittelet. Normaali työssäkäyvä ei kerkiä olleen kokoajan tietsikan ääressä. Toisaalta vaikka kerkeisi, niin ei kukaan muu jaksa jauhaa samaa älytöntä päivästä toiseen. Jos vielä kertoisit mitä on todellinen työ.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuet jäävät maajussien taskuun kirjoitti:

siksi ne ovat poistettava niin kuin uudenseelannissakin törsä todelliseen työhön ja heti,.,.,.,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu