OMlle ja Taavetille

miksi sanotte muita erihengellisyyksiksi ja itseänne uskoviksi?

Onko Jumala niin pikkusieluinen että vain pohj. Suomessa erä heimo on taivaaseen kelpaava?

Ussanopemme sano että teidän oppinne on syntyyt Lapissa ylenpalttisen juopumuksen, shamanismin ja pororiitojen tuloksena. OK?
1175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

POHJOIS-sUOMESSA ON PSYYKKISIÄ HÄIRIÖITÄ JA SAIRAUKSIA KAKSI KERTAA ENEMMÄN KUIN TELÄ-sUOMESSA. nÄIN KERTOI VIIME PERJANTAIN hESARI.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ksynpä vain kirjoitti:

miksi sanotte muita erihengellisyyksiksi ja itseänne uskoviksi?

Onko Jumala niin pikkusieluinen että vain pohj. Suomessa erä heimo on taivaaseen kelpaava?

Ussanopemme sano että teidän oppinne on syntyyt Lapissa ylenpalttisen juopumuksen, shamanismin ja pororiitojen tuloksena. OK?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu