On todella yllättävä asia miten vähän esim. tietokoneiden myyjät tietävät tulevan Windows 7:n rajoituksista. Mm. se että SEISKASSA VOIDAAN SAMANAIKAISESTI KÄYTTÄÄ VAIN KOLMEA SOVELLUSTA, on yllätys useille myyjille.
Netti, mese ja mediaplayer auki, mutta et voi vastata Skypeen, et voi kirjoittaa tekstinkäsittelyllä jne.. jne...
Netti, mese ja mediaplayer auki, mutta et voi vastata Skypeen, et voi kirjoittaa tekstinkäsittelyllä jne.. jne...
Vastaukset 6
Vanhimmat
.................OK
Eihän mikkisoftan kannata myydä tuollaista versiota. Mä epäilen vahvasti, että tuo rajoitus on vain beettaversiossa.
Tuon maksimissaan 3 yhtäaikaisesti ajettavan sovelluksen rajoitus on/oli tarkoitus tulla nimenomaan miniläppäreihin ja vastaaviin suunnatun kevyimmän version lopulliseen versioon. En ole tarkistanut viimeisimpiä tietoja poistuiko tuo rajoitus suunitelmista vai nostettiinko sovellusten maksimimäärää, kannattaa kuitenkin varmistaa asia sitten kun tuo markkinoille tulee jos on hankkimassa konetta jossa on kevein versio. Oma arvaukseni on että M$ ymmärtää tuon rajoittavan/rampauttavan liikaa ja joko poistaa rajoituksen tai ainakin nostaa rajaa suuremmaksi.
henkilökohtaisesti windows 7kassa ei ole mitään miksi alkaisin käyttämään uutta käyttöjärjestelmää
xp:llä mennään ainakin seiskan yli katsotaan sitten mitä seuraava versio tarjoaa
Wau!
Siinä vaiheessa kun tulee W8 tms., XP on jo todella aitoa antiikkia!!
Pidä hyvää huolta koneestasi sillä en usko että saat enää XP:tä toimimaan kovin pitkään uusissa koneissa.
Harva yritys on siirtynyt Vistaan, esi asennetuissa koneissa ja vielä saa uusiin koneisiin XP:n, joten eiköhän sen saa niin kauan kunnes suurinosa yrityksistä vaihtaa. Vista ei vakuuttanut yrityksiä, vakuuttaakohan W7?