Flunssa

Nyt on iskenyt hirvee flunssa,kuumetta ja kurkkukipua ja ääni on ihan mennyt.Taitaa vielä olla toi poskiontelotulehdus ku päätä särkee aivan mielettömästi.Puhti on ihan poissa,en jaksa mitään.Onkohan tämä vaarallista sikiölle,rv 14 4?
1196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei ole vaarallista sikiölle, ainoastaan inhottavaa sinulle itsellesi. Jos poskiontelot on tulehtuneet, pitää tulehdus aina hoitaa, ettei tule mitään pahempaa tai ikäviä jälkitauteja. Lääkäri kirjoittaa poskiontelotulehdukseen sikiölle turvallisen antibioottikuurin tai poskiontelot voidaan punkteerata. Iltaisin voit ottaa suihkaukset Nasolinia nenää avaamaan, mutta ei kovin monena iltana peräkkäin, ettei limakalvot kuivu liikaa.
Juo paljon, lepää ja ota tarvittaessa vaikka panadolia, jos on särkyjä. Kyllä se siitä alkaa helpottaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yööööööööök kirjoitti:

Nyt on iskenyt hirvee flunssa,kuumetta ja kurkkukipua ja ääni on ihan mennyt.Taitaa vielä olla toi poskiontelotulehdus ku päätä särkee aivan mielettömästi.Puhti on ihan poissa,en jaksa mitään.Onkohan tämä vaarallista sikiölle,rv 14 4?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu