The sims 2 ei tallennu!

Kun yritän sammuttaa sims peliä niin kun ei pysty painamaan lopeta. se on vähän niinkuin mustalla, eikä sitä voi painaa. Mitä teen? En viitsisi nyt tallentamatta jättää -.-
2174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oletko kenties yhteisötontilla?
Tai jos olet kotona niin onko siellä ollut esim. tulipalo, tai sosiaalityöntekijä hakenut lapset pois tms? Silloinhan se ei anna tallentaa... varmaan joku blugi...

Äänestä

Kun en käynyt pitkään aikaan koneella, ja se oli pausella, niin ihmettelin miksi se ei tallennu. Pelasin n. minuutin ja katsoin niin se suostui tallentamaan. KOKLAA!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hhhhhhhhhhhhh kirjoitti:

Kun yritän sammuttaa sims peliä niin kun ei pysty painamaan lopeta. se on vähän niinkuin mustalla, eikä sitä voi painaa. Mitä teen? En viitsisi nyt tallentamatta jättää -.-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu