Ruotsin itsenäisyyspäivä

Virolainen-

Ruotsilla ei ole mitään sellaista päivää, koska ne eivät ole koskaan Suomea valloittanetkaan. Puhumatta mistään miehityksestä tai suomalaisten idioottien kääntämisestä ruotsinkielisiksi! Heja Sverige!
Ruotsalainen kansa on parempi kuin suomalainen kansa ja sitä vaan haluan sanoa, että lopettakaa suomalaiset poro-idiootit tämä jatkuva eestiläisten hävytön loukkaaminen ja haukkuminen tällä virolaisten omalla palstalla! Tällainen otta päähän kertakaikkiaan! Suomalaiset juopot saa häipyä jonnekin muualle kuin vaan sita sairasta suomalaista vihaa purkamaan virolaisia kohtaan.

12

3086

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VirulainenLennartti-

      Miksi sä puhut kokoajan jostain ruotsalaisten yhteydestä suomalaisiin? kai sä nyt tajuat että ruotsi on ruotsi ja suomi on suomi. mua ei kiinnosta ollenkaan se että ruotsi joskus keskiajalla otti tämän harvaanasutun paikan itselleen, tosiasia vaan on se että sä olet virolainen idiootti, eikä sua haluta tänne suomeen :D:D:D

    • jakavat historiansa

      ja ovat sata kertaa parempia maita kuin viro

      • suomi on

        vain osa ruotsin historiaa.


    • pitänet muita lukutaidottom...

      :DDDDDDDDDDDDDDD

      Parantumaton lässyttäjä.

    • niin....

      rauhoitut.
      Ehkä sittenkin turha toivo.

    • rutto188

      Viro on jees, mutta Ruotsi? No niillä ei ole itsenäisyyspäivää, koska eivät ole itsenäistyneet mistään vallasta. Ruotsalaiset parempia kuin Suomalaiset? Ehheei. Ruotsin sotiminen ennenmuinoin on ollut melkoisen säälittävää ja vain muiden maiden avittamista ison taistelun pelossa. Suomi taasen on ansainnut itsenäisyytensä. Pieni ja sisukas Suomi vastaan valtava ja voimakas Neuvostoliitto. Suomi tuli rehdisti toiseksi ja puollusti maataan rakkaudella ja nyt sanotaan, että Ruotsalaiset ovat parempia? Luovuttivat Suomen pelossa nykyiselle Venäjälle, vaikkakin hyvin perustein ei siitä kiistämistä. Viro nyt on saanut osansa sodissa jos toisissa, enkä henkilökohtaisesti näe Virossa mitään vikaa.
      ''Suomalaiset juopot saa häipyä jonnekin muualle kuin vaan sita sairasta suomalaista vihaa purkamaan virolaisia kohtaan.'' Tuo nyt on jo vähän vastarasismia. Kun jotain pahaa vähänkin sanotaan ja vieläpä ehkä humalassa vedetään herne nenään, antakaa nyt olla jo. Vähän sama kuin nämä Romanian kansalaiset, jotka tulevat tänne ja osa heistä on aivan kunnolisiakin, mutta sitten kun tekevät rikoksen ja siitä sanotaan, aletaan suomalaista syyttää rasismista. Sama kuin islamin uskoiset, he ovat uhka Suomelle, sillä islam ei ole vain uskonto- vaan myös poliittinen aate. Jos joku kohtaa rasismia Suomessa, kaikki suomalaiset eivät ole sellaisia, me vain tahdomme pitää rakkaan isänmaamme sellaisena kuin se on. Kansallisnationalismi tässäkin taustalla.

      Näin Suomea puollustaen itsenäisyyspäivänä.

      • Sverigefinne

        Entinen ns ruotsin lipun päivä muutettiin lopulta kokonaan kansallispäiväksi ja samalla vapaapäiväksi. Tämän vapaapäivän korvaa toinen helluntaipäivä (maanantai), mikä poistettiin vapaapäivien luettelosta.
        Siis Ruotsillakin on todellisuudessa "itsenäisyyspäivä". Tosin maan varsinaista perustamispäivää ei taida tietää kukaan.


    • jhymmärrä

      Mitä sinäkin poronhoitaja oikein yrität selittää? Keskity vaan työhösi eli poron hoitoon! Ja muista poro paras;)

    • ...

      Eipä täällä taida suomalaisten mielipiteitä edustaa kuin pari enemmän tai vähemmän kahjoa suomalaista.

      • tunnistettu on

        Ketjun aloittaja on selvästi suomenruotsalainen. Sellaisen tunnistaa helposti.


    • ghipu

      läheisempi kuin viro. Äläkä pelkää en matkusta viroon, vaikka en käytäkkään alkoholia. Mua ei vain kiinnosta slaavilainen maa ja sen kansa, ei pahalla. :)'
      P.S. Paljon on juoppoja virolaisia siellä virossa ja myös täällä suomessa, et silleen. Adjö!

    • Anonyymi

      jonne

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      334
      7222
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      71
      4418
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      208
      3185
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3007
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1962
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      153
      1836
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      215
      1774
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      166
      1587
    9. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1548
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1448
    Aihe