Ruotsin itsenäisyyspäivä

Virolainen-

Ruotsilla ei ole mitään sellaista päivää, koska ne eivät ole koskaan Suomea valloittanetkaan. Puhumatta mistään miehityksestä tai suomalaisten idioottien kääntämisestä ruotsinkielisiksi! Heja Sverige!
Ruotsalainen kansa on parempi kuin suomalainen kansa ja sitä vaan haluan sanoa, että lopettakaa suomalaiset poro-idiootit tämä jatkuva eestiläisten hävytön loukkaaminen ja haukkuminen tällä virolaisten omalla palstalla! Tällainen otta päähän kertakaikkiaan! Suomalaiset juopot saa häipyä jonnekin muualle kuin vaan sita sairasta suomalaista vihaa purkamaan virolaisia kohtaan.

12

3078

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VirulainenLennartti-

      Miksi sä puhut kokoajan jostain ruotsalaisten yhteydestä suomalaisiin? kai sä nyt tajuat että ruotsi on ruotsi ja suomi on suomi. mua ei kiinnosta ollenkaan se että ruotsi joskus keskiajalla otti tämän harvaanasutun paikan itselleen, tosiasia vaan on se että sä olet virolainen idiootti, eikä sua haluta tänne suomeen :D:D:D

    • jakavat historiansa

      ja ovat sata kertaa parempia maita kuin viro

      • suomi on

        vain osa ruotsin historiaa.


    • pitänet muita lukutaidottom...

      :DDDDDDDDDDDDDDD

      Parantumaton lässyttäjä.

    • niin....

      rauhoitut.
      Ehkä sittenkin turha toivo.

    • rutto188

      Viro on jees, mutta Ruotsi? No niillä ei ole itsenäisyyspäivää, koska eivät ole itsenäistyneet mistään vallasta. Ruotsalaiset parempia kuin Suomalaiset? Ehheei. Ruotsin sotiminen ennenmuinoin on ollut melkoisen säälittävää ja vain muiden maiden avittamista ison taistelun pelossa. Suomi taasen on ansainnut itsenäisyytensä. Pieni ja sisukas Suomi vastaan valtava ja voimakas Neuvostoliitto. Suomi tuli rehdisti toiseksi ja puollusti maataan rakkaudella ja nyt sanotaan, että Ruotsalaiset ovat parempia? Luovuttivat Suomen pelossa nykyiselle Venäjälle, vaikkakin hyvin perustein ei siitä kiistämistä. Viro nyt on saanut osansa sodissa jos toisissa, enkä henkilökohtaisesti näe Virossa mitään vikaa.
      ''Suomalaiset juopot saa häipyä jonnekin muualle kuin vaan sita sairasta suomalaista vihaa purkamaan virolaisia kohtaan.'' Tuo nyt on jo vähän vastarasismia. Kun jotain pahaa vähänkin sanotaan ja vieläpä ehkä humalassa vedetään herne nenään, antakaa nyt olla jo. Vähän sama kuin nämä Romanian kansalaiset, jotka tulevat tänne ja osa heistä on aivan kunnolisiakin, mutta sitten kun tekevät rikoksen ja siitä sanotaan, aletaan suomalaista syyttää rasismista. Sama kuin islamin uskoiset, he ovat uhka Suomelle, sillä islam ei ole vain uskonto- vaan myös poliittinen aate. Jos joku kohtaa rasismia Suomessa, kaikki suomalaiset eivät ole sellaisia, me vain tahdomme pitää rakkaan isänmaamme sellaisena kuin se on. Kansallisnationalismi tässäkin taustalla.

      Näin Suomea puollustaen itsenäisyyspäivänä.

      • Sverigefinne

        Entinen ns ruotsin lipun päivä muutettiin lopulta kokonaan kansallispäiväksi ja samalla vapaapäiväksi. Tämän vapaapäivän korvaa toinen helluntaipäivä (maanantai), mikä poistettiin vapaapäivien luettelosta.
        Siis Ruotsillakin on todellisuudessa "itsenäisyyspäivä". Tosin maan varsinaista perustamispäivää ei taida tietää kukaan.


    • jhymmärrä

      Mitä sinäkin poronhoitaja oikein yrität selittää? Keskity vaan työhösi eli poron hoitoon! Ja muista poro paras;)

    • ...

      Eipä täällä taida suomalaisten mielipiteitä edustaa kuin pari enemmän tai vähemmän kahjoa suomalaista.

      • tunnistettu on

        Ketjun aloittaja on selvästi suomenruotsalainen. Sellaisen tunnistaa helposti.


    • ghipu

      läheisempi kuin viro. Äläkä pelkää en matkusta viroon, vaikka en käytäkkään alkoholia. Mua ei vain kiinnosta slaavilainen maa ja sen kansa, ei pahalla. :)'
      P.S. Paljon on juoppoja virolaisia siellä virossa ja myös täällä suomessa, et silleen. Adjö!

    • Anonyymi

      jonne

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      87
      1714
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1222
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1113
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      67
      906
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      874
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      818
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      731
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      722
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      671
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      653
    Aihe