Ruotsin itsenäisyyspäivä

Virolainen-

Ruotsilla ei ole mitään sellaista päivää, koska ne eivät ole koskaan Suomea valloittanetkaan. Puhumatta mistään miehityksestä tai suomalaisten idioottien kääntämisestä ruotsinkielisiksi! Heja Sverige!
Ruotsalainen kansa on parempi kuin suomalainen kansa ja sitä vaan haluan sanoa, että lopettakaa suomalaiset poro-idiootit tämä jatkuva eestiläisten hävytön loukkaaminen ja haukkuminen tällä virolaisten omalla palstalla! Tällainen otta päähän kertakaikkiaan! Suomalaiset juopot saa häipyä jonnekin muualle kuin vaan sita sairasta suomalaista vihaa purkamaan virolaisia kohtaan.

12

3185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VirulainenLennartti-

      Miksi sä puhut kokoajan jostain ruotsalaisten yhteydestä suomalaisiin? kai sä nyt tajuat että ruotsi on ruotsi ja suomi on suomi. mua ei kiinnosta ollenkaan se että ruotsi joskus keskiajalla otti tämän harvaanasutun paikan itselleen, tosiasia vaan on se että sä olet virolainen idiootti, eikä sua haluta tänne suomeen :D:D:D

    • jakavat historiansa

      ja ovat sata kertaa parempia maita kuin viro

      • suomi on

        vain osa ruotsin historiaa.


    • pitänet muita lukutaidottom...

      :DDDDDDDDDDDDDDD

      Parantumaton lässyttäjä.

    • niin....

      rauhoitut.
      Ehkä sittenkin turha toivo.

    • rutto188

      Viro on jees, mutta Ruotsi? No niillä ei ole itsenäisyyspäivää, koska eivät ole itsenäistyneet mistään vallasta. Ruotsalaiset parempia kuin Suomalaiset? Ehheei. Ruotsin sotiminen ennenmuinoin on ollut melkoisen säälittävää ja vain muiden maiden avittamista ison taistelun pelossa. Suomi taasen on ansainnut itsenäisyytensä. Pieni ja sisukas Suomi vastaan valtava ja voimakas Neuvostoliitto. Suomi tuli rehdisti toiseksi ja puollusti maataan rakkaudella ja nyt sanotaan, että Ruotsalaiset ovat parempia? Luovuttivat Suomen pelossa nykyiselle Venäjälle, vaikkakin hyvin perustein ei siitä kiistämistä. Viro nyt on saanut osansa sodissa jos toisissa, enkä henkilökohtaisesti näe Virossa mitään vikaa.
      ''Suomalaiset juopot saa häipyä jonnekin muualle kuin vaan sita sairasta suomalaista vihaa purkamaan virolaisia kohtaan.'' Tuo nyt on jo vähän vastarasismia. Kun jotain pahaa vähänkin sanotaan ja vieläpä ehkä humalassa vedetään herne nenään, antakaa nyt olla jo. Vähän sama kuin nämä Romanian kansalaiset, jotka tulevat tänne ja osa heistä on aivan kunnolisiakin, mutta sitten kun tekevät rikoksen ja siitä sanotaan, aletaan suomalaista syyttää rasismista. Sama kuin islamin uskoiset, he ovat uhka Suomelle, sillä islam ei ole vain uskonto- vaan myös poliittinen aate. Jos joku kohtaa rasismia Suomessa, kaikki suomalaiset eivät ole sellaisia, me vain tahdomme pitää rakkaan isänmaamme sellaisena kuin se on. Kansallisnationalismi tässäkin taustalla.

      Näin Suomea puollustaen itsenäisyyspäivänä.

      • Sverigefinne

        Entinen ns ruotsin lipun päivä muutettiin lopulta kokonaan kansallispäiväksi ja samalla vapaapäiväksi. Tämän vapaapäivän korvaa toinen helluntaipäivä (maanantai), mikä poistettiin vapaapäivien luettelosta.
        Siis Ruotsillakin on todellisuudessa "itsenäisyyspäivä". Tosin maan varsinaista perustamispäivää ei taida tietää kukaan.


    • jhymmärrä

      Mitä sinäkin poronhoitaja oikein yrität selittää? Keskity vaan työhösi eli poron hoitoon! Ja muista poro paras;)

    • ...

      Eipä täällä taida suomalaisten mielipiteitä edustaa kuin pari enemmän tai vähemmän kahjoa suomalaista.

      • tunnistettu on

        Ketjun aloittaja on selvästi suomenruotsalainen. Sellaisen tunnistaa helposti.


    • ghipu

      läheisempi kuin viro. Äläkä pelkää en matkusta viroon, vaikka en käytäkkään alkoholia. Mua ei vain kiinnosta slaavilainen maa ja sen kansa, ei pahalla. :)'
      P.S. Paljon on juoppoja virolaisia siellä virossa ja myös täällä suomessa, et silleen. Adjö!

    • Anonyymi

      jonne

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      192
      1368
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      903
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      862
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      761
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      637
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      320
      614
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      595
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      589
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      584
    Aihe