Olen ns.ennustaja/selvänäkijä.Monta kirjettä olen kirjoittanut murhan tutkijoille,mutten yhtään ole uskaltanut lähettää.Tiesin,ettei Dna-tutkimukset tuo valaistusta asiaan.Tässä nyt sitten oma visioni;uskokaa tai älkää.Ihan ensiksi:sopimusrikkomus on motiivi.Pienyrittäjä,jolla meni heikosti.Palkat jäivät maksamatta,vaimo ja pari lasta lähtivät ja omakotitalosta piti luopua.Mies oli toivonut J.Lahtea isohkon lainan takaajaksi,josta J.L viime metreillä perääntyi.Konkurssi oli väistämätön.Mies kohdisti epätoivossaan vihansa J.Lahtea vastaan ja mielessään syytti tätä menetyksistään.Tekijä oli Lahdelle jotenkin läheinen;hyvä ystävä tai sukulainen,melkein kuin veli.Nyt pitäisi etsiä Satakuntalaista,konkurssin tehnyttä yrittäjää.Uskon J.Lahden leskenkin omassa mielessään kantavan tiettyjä epäilyksiä tekijästä.
J.Lahden murha
Ennustaja/selvänäkijä
4677
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
On se se ylex:sän entinen juontaja Juha Lahti?? Eipä olisi Juhasta uskonut! Mitähän Peltsi tykkää kun entinen gollega paljastuu murhaajaksi?
tekijä on NG tai ainakin hänen pitää saada tuomio tästä rikoksesta. Asian selvittämiseksi ei tarvitsisi tehdä muuta, kuin pidättää NG, kyllä hän sanoisi kaiken painostuksen jälkeen, että tehty mikä tehty 15 vuotta tuli.
Jutut senkun paranee.
Tyylikas konsultti kierteli etelän suurissa kaupungeissa konsulttitehtävissään ja kiihkeät naiset piirittivät häntä. Syntyi kiihkeä suhde erään seksikkään miehennielijän kanssa. Kesken kiihkeän aktin miehen kiivas aviomies ilmaantui paikalle. Konsultti pääsi supliikkinsa avulla kuitenkin pakoon, mutta aviomies vannoi kostoa ja soitteli uhkaussoittoja Lahdelle. Lahti oli vaiti soitoista, kun pelkäsi palliensa puolesta. Lopputapahtumat on esitetty lehdistössä.
Sen pituinen se. Montako potentiaalista murhaajaa on? Liian paljon.