tesoman koirapuisto

ei lapsien

paikka ole koirapuistoissa omani ei pidä lapsista ja nyt on hankalaa tulla puistoon kun sen on vallannut lapset rattaineen!!!

enkä kehtaa sanoa suoraan :(

7

891

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • onko

      Siis onko ne rattaat puiston sisällä ?Itse kyllä jos lapsi nukkuu rattaissa menen puistoon mutta jätän rattaat hieman kauemmaksi aidasta ja poistun jos lapsi herää .
      Enemmän minua häiritsee lapset jotka juoksevat ja huutavat siellä...tosin tuossa on koirapuisto ja lasten puisto vierekkäin...ei kyllä silti tarvitse tulla aidan sisälle melskaamaan .
      Ei kyllä tulisi pieneen mieleenkään tuoda rattaita sisäpuolelle ! :O

      Sano ihmeessä suoraan...ymmärrän kyllä vaikeuden jos mammakoira kerholaiset on vallanneet puiston ...

      • sisäpuolella

        ..

        ja vanhemmat riekkuvat lasten kanssa..itse en ole mennyt tuolloin. vaan kierrellyt ulkopuolella oottaen vuoroa.

        Ei minua häiritse isommat lapset jotka rauhallisesti seisoskelee vanhempien kanssa mutta nämä pienemmät on eria asia.


      • siis..

        Voi pyhä lehmä ... ei ei ja ei ..ei rattaita sisäpuolelle ... voin vain kuvitella kun joku uros käy ruikkaamassa niihin ...ja uroksen omistaja tietenkin saa kuulla kunniansa .
        Ikinä en ole rattaita puiston sisällä nähnyt ja en ajatellut että niin ajattelemattomia ihmisiä edes on ...


      • odotella vuoroa
        sisäpuolella kirjoitti:

        ..

        ja vanhemmat riekkuvat lasten kanssa..itse en ole mennyt tuolloin. vaan kierrellyt ulkopuolella oottaen vuoroa.

        Ei minua häiritse isommat lapset jotka rauhallisesti seisoskelee vanhempien kanssa mutta nämä pienemmät on eria asia.

        koirapuisto on koirille,
        lapset tulevat sen jälkeen, JOS se kaikille sopii.

        Lappua ilmoitustaululle vaan!!!


    • varmaan

      kannattais varmaan sanoa, koska puisto on todellakin varattu koirille.Eihän koirillakaan ole mitään asiaa lastenpuistoihin. Voihan asian esittää kauniistikin. Vaikka tietysti nykyihmiset eivät ota kylläkään vastaan mitään kritiikkiä. Mutta omalla vastuullaan tulevat. Sinun koirasi saa siitä huolimatta leikkiä puistossa!

      • vastuulla?

        mitäs sitten jos koira näykkäisee pientä lasta? Koiran luonne on valitettavan arvaamaton.
        Pääsääntöisestihän koirat ei lapsille tee mitään, eikä muille ihmisille, mutta entäs jos koira pelästyy, jos vaikka lapsi nappaa yhtäkkiä korvasta tai hännästä kiinni?
        Kyllä väittäisin että siinä kohtaa, vaikka vakavampaa ei tulisikaan, niin koiran omistajan on vastuu. Ei kannattaisi päästää lapsia lainkaan koirapuistoihin. Varsinkaan pienimpiä, jotka eivät aina ymmärrä asioita.


    • tietämätön..

      Osaako joku sanoa missä tesoman koirapuisto sijaitsee?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      84
      1679
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1212
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1113
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      66
      880
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      861
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      808
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      721
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      712
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      661
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      643
    Aihe