Tässä Lada taksin kuva:
http://lh5.ggpht.com/_klAAegGi9Fg/RvZt48lL8FI/AAAAAAAAATc/geg5xb6sn1Q/IMGP0466.JPG
http://lh5.ggpht.com/_klAAegGi9Fg/RvZt48lL8FI/AAAAAAAAATc/geg5xb6sn1Q/IMGP0466.JPG
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ON OLLUT
http://www.jscigars.ee/uploads/images/Taxi Jatko-Lada.JPG
Joo. Pietarissa on limusiini-Hummerit kovaa valuuttaa. Havannassa ei ole valuuttaa lainkaan, kuten kuva osoittaa.
Itse olen ajanut Lada-taksilla Rovaniemeltä Leville. Perille päästiin täysin kommelluksitta, vaikka pakkasta oli yli 30 astetta.
Oli niitä vielä 80 luvulla taksissa. Tuli oltua kyyvissäkin, eikä huono kyyti ollutkaan.
Lämmin ja varma menijä huonommillakin teillä.
Lähettiin korvesta kapakkaan pakkasella ja luntakin oli omiksi tarpeiksi, vaan ei haitannut.
Penkat vain pölisi ja laulu soi, eikä vituttanu yhtään.
JA VOLGAAKIN OLI...VAZ 2105 OIS VARMAAN STADIN TAKSISSA AIKA NÄKY < FIAT TWINCAM KONEELLA
OIS NASTAA ISTUA VAZ 2103 TAKSIN KYYDISSÄ JA VAZ 2105 TAKSIN KYYDISSÄ JA UNKARISSA 1200 LADA TAKSIN KYYDISSÄ KUN KÄVISIMME BUDAPESTISSA 6 PÄIVÄN LOMALLA JA SITTEN JOPA PIETARISSA VAZ 2107 TAKSIN KYYDISSÄ
joutui sitä vastoin työntämään käyntiin.
Pitäisikö todeta, että autoakin "Siperia opettaa" ja että liian lämmin ei tee venäläiselle raudalle hyvää?
Aikaa tästä on kohta jo kymmenen vuotta. Sosialismi voi kuitenkin "hyvin" Kuubassa, ja Russia Today -verkkolehden mukaan (myymättömiä?) Ladoja luvattiin 20 miljoonan taalan edestä, siis 2000 kpl, Venäjältä Kuubaan. "Käypä" hinta Ladalle: 10 tuhatta taalaa. Oh yeah.