Te, jotka omistatte BAD-levyn, voisitteko suomentaa (oleellisen) Quincy Jonesin puheen. Sen, jossa hän kertoo BAD:in kappaleista yms. levyn B-puolella. Ei sanatarkasti, jotain pääjuttua vain, kiitos.
Mistä Quincy Jones
puhuu?
5357
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
enkä tiedä yhtään mistä puhut! En ole kyllä kuunnellut vuosiin mutta kai tuon muistaisin.
Onks siihen joku linkki, onko se puhe juutuubissa tms.
mutta tyhmänä ihmisenä en osaa (tarkalleen enkä suurin piirtein) vastata sulle... Jotakin hänen suosikeistaan BAD-levyllä, mutta senhän sää jo tiäsitkin. Kamalasti Quincy siinä nauraa, on varmaan tosi hyväntuulinen silloin. ;D Ja toistaa monesti "Michael is... amazing." ja "This song is... amazing"
(määkin yritin löytää linkin tohon puheeseen, mutta ainakaan Youtubessa sitä en havainnut)
Sulla on varmaan se levy LP:nä koska cd:llä ei mitään puhetta ole.
siis Bad-levystä ja muistakin Michaelin levyistä on mun käsittääkseni special editionit, koska mulla on toi Bad ja Dangerous niitä. Minusta noi extrat on tullu niihin myöhemmin eli niitä ei ollu alkuperäisissä. Lisäksi musta tuntuu, että se pikku kirjanen, joka yleensä levyn mukana tulee (se joka esim. sisältää yleensä laulujen sanat)on uusittu,koska siinä on uusia kuviakin.
Mulla kesti kauan tajuta tuo, koska mulla on originaali Thriller ja siinä ei ollu paria sellasta biisiä, jotka näky netissä siinä levyllä.
Tässä levyn takakansissa lukee, että tää on tehty v. 2001... Se on siis tämä special edition-versio. Ilmeisestikin.