Kauppalehti kertoo "Ostaessaan esimerkiksi venäläisvalmisteisen Renault Loganin, venäläinen autonostaja joutuu tällä hetkellä maksamaan kolmen vuoden lainalleen noin 14,9 prosentin koron. Valtion subvention myötä koron määrä laskee 5,9 prosenttiin."
Mulle kanssa 9%-yksikköä tukea (vaikka en Rellua ostakaan)!
Valtion tukea meillekin
Aidosti kateellinen
2
298
Vastaukset
...sitä ei myönnettäisi missään olosuhteissa, koska sinun eurosi menevät Japaniin, eivätkä hyödytä talousalueemme kehitystä (=EU).
Tällainen tuki voisi tosiaan tullakin kaikkiin EU-maihin ja maksettaisiin niille, jotka ostavat alkuperäisiä EU-alueella valmistettuja merkkejä. Ei niitä, jotka ovat perustaneet tänne tehtaita, kuten: Toyota, Honda, Kia jne..- perusteella?
Millä perusteella? Ulkomaalaisomisteiset tehtaat kuten Opel, Ford, Saab, Volvo siis eivät saisi tukea. Tyhmiäkin esityksiä voi tehdä mutta perustelisit edes niitä jollain tavalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1175472Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744361711- 2001203
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111173Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk201169Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861063Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47951- 64951
- 64906
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64846