hyvä ravintola

Mikäs olisi hyvä tanssiruokala, jossa olisi aikuista väkeä? Eli paikka missä viihtyvät yli 30 vuotiaat?
141321
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Lipui ennakkoon.
Se vielä.
Tietääks kukkaan?

Äänestä

City-Pub torinlaidalla.

Äänestä
  • mihin mennessä pitää olla rokotukset kunnossa? Meinaan samalla tasolla kuin eksootisiin maihin mentäessä, ei siä pelkkä ajantasalla oleva jäykkäkouristus riitä..

    Äänestä

  • se paikka kirjoitti:

    mihin mennessä pitää olla rokotukset kunnossa? Meinaan samalla tasolla kuin eksootisiin maihin mentäessä, ei siä pelkkä ajantasalla oleva jäykkäkouristus riitä..

    En usko että jäykistyy niiden kans.

    Äänestä

  • jäykkäkouristuspiikkiä. kirjoitti:

    En usko että jäykistyy niiden kans.

    tosiaan, en ole vuosiin käynyt porissa "baarikierroksella" mutta simmonen muistikuva että tämän city-pubin asiakaskunta vaikutti aikalailla paikkakunnan kermalta, kun käytihin ovella kääntymässä...

    Äänestä

ehdottomasti

Äänestä

Hei,
Eipä täällä ole muuta tanssiravintolaa kuin Punainen Kukko. Muut "aikuisten tanssipaikat" lopetettu. Mutta ei tuollakaan ruokaa saa.
Kesäaikaan Suomalaisella klubilla rannassa on tanssia ja ruokaa, mutta ei taida ola talvella?

Äänestä
  • ketä menee sinne, siis "ruattalaane tai suomalaane",tai hintti tai hetero....

    Äänestä

  • siitä... kirjoitti:

    ketä menee sinne, siis "ruattalaane tai suomalaane",tai hintti tai hetero....

    Joka lausutaan Suomalainen klubi!
    Paikka ei ole hinttareiden vaan hienoston paikka.
    Siellä ei tietääkseni tanssita ja ruoka on hieman alle keskitasoa, hinnat taas parempaa huipputasoa!
    Suosittelen jos haluat vaikuttaa tärkeältä henkilöltä.

    Äänestä

  • On maailmassa ainut kirjoitti:

    Joka lausutaan Suomalainen klubi!
    Paikka ei ole hinttareiden vaan hienoston paikka.
    Siellä ei tietääkseni tanssita ja ruoka on hieman alle keskitasoa, hinnat taas parempaa huipputasoa!
    Suosittelen jos haluat vaikuttaa tärkeältä henkilöltä.

    paremmin narsistien natsikuppila?

    Äänestä

Ruokaa sieltä ei saa, mut otamon kaupast voi mennessä ottaa eväät mukkaan.

Äänestä
  • Hanna tiemmä ennää tanssaa!?

    Äänestä

Eiköhän siellä Merikarvian Tuorilassa Merikievarissa ole viikonloppuisin tanssia ja väkeä pilvin pimein.

Äänestä
  • Onhan Porissa tanssi/ruokapaikkoja.Vähäraumalla on Breez ja Ruosniemessä Kasi-Blankka.Tasokkaat karaoketanssit ja syömistä yön pikkutunneille.Paljon keski-ikäistä tanssiporukkaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ulkopaikkakuntalainen kirjoitti:

Mikäs olisi hyvä tanssiruokala, jossa olisi aikuista väkeä? Eli paikka missä viihtyvät yli 30 vuotiaat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu