Hua Hin vai Phuket

Kertokaa mielipiteitä

Kumpi olisi mukavampi talvilomakohde Hua Hin vai Phuket? Eroaako ne toisistaan?

14

1366

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei ikinä patongille enää

      Hua hinissa paskainen vesi (sinne ei tule mereltä puhdasta kunnolla, kun on lahdessaja phuket paskainen vesi(ihmiset sotkee) älämölö paikka.
      Täynnä intialaisia rättikauppiaita ja meteli discojen/baarien vuoksi ihan yököttävä.

      Mene mielummin Samuille, Krabille tai ihan muualle vaan kuin huahiniin tai phuketiin.

      Krabi on rauhallinen, ihanat rannat ja lähisaaret, ei montaa rättikauppiasta, ei discoja ja vain 2 bubikatua jotka nekin sulkevat jo kello 2 yöllä.

      • koko phuket

        Ei pidä tleistää tota Patongin sutinaa muihin rantoihin. Karon tai Kata Beach paljon rauhallisempia ja muutenkin mukavampia paikkkoja.

        Hyvät rannat, sopivasti ravintoloita etc. Ja Kata Noi aina vaan rauhallisempi.

        Noista ehdottomasti Phuket. Olen sekä Cha-amissa ja Hua Hinissä että Phuketissa käynyt ja rannat Hua Hinissä huonommat, merivesi sameaa. Siis Phuketiin. Loistava paikka. Mukavia ihmisiä, hyvät rannat, puhdas vesi, hyvää ruokaa, aurinkoa...


    • masahiko

      Tulin juuri Phuketista Karonilta ja aivan upea paikka. Olihan sielä kauppiaita mutta rannat ja lähisaaret oli upeita.
      Edelliselle vastaajalle ei taida kyseisellä asenteella sopia kuin piilopirtti savossa.
      Mukavaa matkaa minne menetkin.

      • no tokkiisa

        Mitäs vikaa Savossa on? Kyllä siellä tyhmä stadilainen pääsee myös rahoistaan.


    • pepitar

      Olen nyt Phuketissa, eka kertaa. Eika tama kerta jaa viimeiseksi.Lamminta, mukavat ihmiset, hyva ruoka, ym.ym.Suosittelen.

      • Ihanaaaaaa

        Phuket on mahtava.Jos ei halua jytää ja diskoo,niin ei me Banglalle.On ihana ranta ja kauppoja ja hotellivalikomasta löytyy jokaiselle jotakin.Lapsiperheille kuitenkin suosittelen jotain muuta paikkaa.


      • oletko __

        hiekkarannalla vai jollain simpukankuorirannalla?


      • outoa asiaa

        olla samaan aikaan Phuketissa...aika iso saari ja sinä ole olet siellä kaikkiallako? Miksi puhutaan että olen Phuketissa, miksi ette sana että esim. Patongilla , Surinissa jne?


    • suhteen ei

      juuri eroa noilla paikoilla. Huahinissa parempi ranta. Ja siistimpi.

      • HIEKKAA,

        PHUKETIN RANNAT KORALLIPASKAA.


      • puuterihiekkaa

        Eikä mitään Karonin kuoria.


      • ihan valkoisena..
        puuterihiekkaa kirjoitti:

        Eikä mitään Karonin kuoria.

        Onneksi kukaan ei ottanut valokuvia. Muutoin minuakin syytettäissiin perunajauhon sniffaamisesta niinkuin Karalahtea.


      • ei lipsu

        Phuketissa koirat kakkii rannalle.
        Koiran kakka kun tarttuu suksen pohjaan
        niin arvatkaa lipsuuko?


    • Olen käynyt sekä Patongilla ja nyt viimeksi Huahinissä ja nyt vaikeaa verrata kumpi parempi sillä kumpikin paikka on ollut hyvä lomapaikka. Lomaltahan olen hakenut aurinkoa, lämpöä, hyvää ruokaa,juomaa, kokemuksia yms. Molemmat paikat ovat tarjonneet mulle aivan ihania kokemuksia ja olen rakastunut Thaikkulaan. Seuraavaa matkaa suunnittelen ja kohde voi olla sekä että tai joku muu mutta avoimin mielin jokainen kohde on menemisen arvoinen ja aina hyvä fiilis kaikkialla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3412
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3222
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      2887
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      46
      2589
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1973
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1646
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      87
      1525
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1340
    10. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      39
      1331
    Aihe