1. Lexus
http://www.tuulilasi.fi/isokuva.html?kuva=/mediabank/images/260644.jpg&teksti=Merkkien Merkki -tutkimuksen kokonaistulos
Merkkien merkki 2008
8
524
Vastaukset
- Suomiautolijaa voi olla vää...
---
- Tojota on pärjännyt
Tojouskovaiset on kaikkein kiihkeimpiä fanaatikkoja ruostuvine riisikuppeineen.
Ehkä aatteen miehet Ladoineen ja Samaroineen ovat joskus yltäneet samaan.
Lexus on samanlainen juttu Tojotalle kuin Audi on Skodalle. Sillä erotuksella tosin, että Audi ei ruostu ja sitä arvostetaan muutenkin enemmän. Lexusta ei suurin osa edes tiedä vaan luulevat Mazdaksi logon perusteella ja ne taas jotka tietävät, osaavat sanoa vaan wanna-be-premium-tojotaksi. Samaa tasoa Avensiksen kanssa.
Pthyi...! Riisikuppi!- _ _ _ _ _
olipa katkeraa tekstiä automerkit-palstan häiriköltä. Vituttaako kun Toyota ja Lexus on niin laadukkaita ja täytyy tänne tulla avautumaan?
Runkkaat varmaan nytkin kun luet tätä viestiä... - paras kommentti:
_ _ _ _ _ kirjoitti:
olipa katkeraa tekstiä automerkit-palstan häiriköltä. Vituttaako kun Toyota ja Lexus on niin laadukkaita ja täytyy tänne tulla avautumaan?
Runkkaat varmaan nytkin kun luet tätä viestiä..."Vituttaako kun Toyota ja Lexus on niin laadukkaita ja täytyy tänne tulla avautumaan?"
-Olisi ollut korkeintaan 60% idiotismi, jos lauseessa olisi ollut pelkästään Lexus
-Lisäämällä sinne vielä Toyotan, vaikka samoja autoja ovatkin, saatiin aikaiseksi tojo-uskovaisasteikollakin mitattuna 100% idiotismi
-Onnittelut. Voit palata toijota-palstalle ylistämään riisikuppeja. Tällä riisikuppipalstalla on aivan liian vähän lukijoita ja lahjakkuutesi menee hukkaan. - _ _ _ _ _
paras kommentti: kirjoitti:
"Vituttaako kun Toyota ja Lexus on niin laadukkaita ja täytyy tänne tulla avautumaan?"
-Olisi ollut korkeintaan 60% idiotismi, jos lauseessa olisi ollut pelkästään Lexus
-Lisäämällä sinne vielä Toyotan, vaikka samoja autoja ovatkin, saatiin aikaiseksi tojo-uskovaisasteikollakin mitattuna 100% idiotismi
-Onnittelut. Voit palata toijota-palstalle ylistämään riisikuppeja. Tällä riisikuppipalstalla on aivan liian vähän lukijoita ja lahjakkuutesi menee hukkaan.huomaa että ottaa koville jos japanilaiset menestyy tutkimuksessa. Heti täytyy olla häiriköimässä.
Sinua muuten oikeasti vituttaa lukea että Merkkien-Merkki on Lexus ja Toyota kolmantena.
Ja minun ei ole mikään tarve ylistää riisikuppeja kun tutkimukset tekevät sen puolestani =) - riisikuppimiestä
_ _ _ _ _ kirjoitti:
huomaa että ottaa koville jos japanilaiset menestyy tutkimuksessa. Heti täytyy olla häiriköimässä.
Sinua muuten oikeasti vituttaa lukea että Merkkien-Merkki on Lexus ja Toyota kolmantena.
Ja minun ei ole mikään tarve ylistää riisikuppeja kun tutkimukset tekevät sen puolestani =)äänesti riisipaahtimen ykköseksi Tojo-Terojen säestyksellä. Kuulemma painotuksetkin on muutettu Tojotan vaatimuksesta.
Ei tuo äänestys tee Lelux-ruostepurkista hyvää autoa.
- gestapo
Täysin marginaali merkki ja virallisia myyntipaikkoja taitaa olla yksi suomessa?Tuulilasi-lehti muutti myös painotusprosenntteja eri vertailukohtiin,luultavasti halusi BMWn pois ykköspaikalta jossa se oli ollut jo useita vuosia.
- mukana...
...ensimmäistä kertaa. Viime vuoteen asti Tuulilasi piti tarkoituksella Lexuksen ulkona tuosta tutkimuksesta, että BMW sai paistatella julkisuudessa kusipääomistajiensa täysin perusteettomasti ja vieläkin fanaattisemmin hehkuttamana.
Ketäänhän ei yllättänyt se, että Lexus tuon tutkimuksen voitti heti mukaan päästyään. Näin on käynyt aina, kaikissa maissa ja niin kauan kuin Lexus on ollut olemassa / mukana tutkimuksissa. Syynä ei ole maailman laajamittaisin salaliitto (Lexus ei todellakaan ole mikään marginaalimerkki esim. USA:ssa), vaan syy on niinkin yksinkertainen kuin että Lexus tarjoaa loistavia tuotteita ja palveluita asiakkailleen. Vähänkö pikku-Aatua harmittaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1287736Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?947262Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317182Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t186532Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t736341Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1115687Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465468Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv195445Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa745321Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus475190