gerbiilin poikasista

mulla olis kysymyksii gerbujen poikasista. mulla on 15 päivän ikäsii gerbun poikasii. onko järkevää otta sen ikäsii poikasii käteen? vai voiko niiden emo hylätä ne jos ne ottaa käteen?
4219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

En ottaisi sinuna niitä poikasia käteen. Niiden pitäisi antaa olla koska ne ovat vielä pieniä ja voivat saada sydärin. Mun tuttu ootti ne kahden viikon ikäsinä käteensä ja sillä kuoli yksi. Joten ei kannata ottaa. (=

Äänestä

käteen niitä varovasti ja pitää käsi ihan terraarion tasolla,tarkoitan purujen päällä,etteivät putoo korkeelta:)minulla itsellä on nyt kolme kolmiviikoista poikasta ja olen pitänyt niitä kädellä jo ennen kun niiden silmät aukes

Äänestä
  • kiitos tiedosta! :)

    Äänestä

  • gerbuliini_:) kirjoitti:

    kiitos tiedosta! :)

    moi mulla on 5 kappaletta viikon ikästä poikasta ja haluisin vaan tietää että millon ne voi erottaa emostaan... ja montako saman sukupuolen omaavaa gerppua voi pitää samas häkis...?? toivoisin että kirjottelisitte mun sähköpostiin vastauksia kiitos jo etukäteen tosi paljon... :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


gerbuliini_:) kirjoitti:

mulla olis kysymyksii gerbujen poikasista. mulla on 15 päivän ikäsii gerbun poikasii. onko järkevää otta sen ikäsii poikasii käteen? vai voiko niiden emo hylätä ne jos ne ottaa käteen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu