latviassa duunarit alkaneet

ruokansa, kun kyllästyneet kalliisiin kaupan ja alkutuotannon hintoihin ja nyt siellä on atria ja lso ja muut osuuskunnat hätää kärsimässä.
4154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

tässä taannoin osoittivatkin mieltään huonoja tuotajahintoja vastaan vaikka siellä ne ovat Suomea korkeammat.

Siellä tosin duunareilla onkin vastaavasti pienet palkat meikäläisiin verraten

Äänestä
  • suomalaisten tilanteeseen niin heillä olisi vuositienestit siinä puolen miljoonan euron tietämillä.

    Äänestä

  • maajussien palkan kirjoitti:

    suomalaisten tilanteeseen niin heillä olisi vuositienestit siinä puolen miljoonan euron tietämillä.

    v....tuako marisevat sitte päivät pitkät

    Äänestä

siis jääkkään odottamaan että sosiaalihuolto soppaa tuo.

Koskas sinä aiot tilan hankia ja tehdä samoin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


viljellä ite kirjoitti:

ruokansa, kun kyllästyneet kalliisiin kaupan ja alkutuotannon hintoihin ja nyt siellä on atria ja lso ja muut osuuskunnat hätää kärsimässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu