Pärjääkö tässä maassa paremmin kieroilemalla kuin olemalla rehellinen?
Oma mielipiteeni on että kieroilu ja bluffaaminen saattaa toimia parhaiten.
rehellisyyskö maan
6
321
Vastaukset
- Sterling Kagiso
Haluaisitko esittää mielipiteellesi perustelut?
- tykkää
valheistasi paremmin kuin rehellisen ihmisen totuudesta!
Näin menee jopa käräjäoikeudessa, uskotaan kaikki valheet ja syytökset!
Kun et ole itse paikalla tai lähetät lääkärintodistuksen, olet syyllinen ja tasan tarkkaan!
Kiitos Suomi oikeus! - Ex-miehen helvetissä
tykkää kirjoitti:
valheistasi paremmin kuin rehellisen ihmisen totuudesta!
Näin menee jopa käräjäoikeudessa, uskotaan kaikki valheet ja syytökset!
Kun et ole itse paikalla tai lähetät lääkärintodistuksen, olet syyllinen ja tasan tarkkaan!
Kiitos Suomi oikeus!Helsingin käräjäoikeudessa todella menee kaikki valheet läpi. Ex- mieheni esittää lasten huolto- ja tapaamisasiassa rauhallisesti ja tyynesti valheita eikä häntä eikä muuten tuomariakaan häritse ollenkaan, että samoista asioita on jo syyttämättä jättämispäätökset. Kun sitten yrittää väliin huudella , että väitteet pitäisi todistaa, tuomari uhkaa heittää salista ulos.
Pahinta tässä on nyt se, että ex-mieheni pyytää sossuja lukemaan oikeussaliin mitä "isä on kertonut heille" tai mitä "isä keroo lasten kertoneen isälle". Tuomarin mielestä ne ovat tosi vakuuttavia viranomaisen todistajan lausuntoja...
Tuomareille on muuten kelvannut itse kirjoitettu palkkatodistus, omalta tililtä maksetusta vuokrasta otettu printti (vaikka voithan sitä maksaa minka summan haluat), oma kirjoitettu selvitys veloista, ..... Ja tietenkin täysin keksitty kertomus vastapuolen mielenterveysongelmista, joka pystytiin sitten kumoamaan seuraavassa oikeudenkäynnissä laajalla terveyden hoitohistori aselvityksellä, jossa ei ollut edes yhtään psykologilla käyntiä... mutta kahta kuukautta myöhemmin vastapuoli taas vetosi mielenterveysongelmiin jne.....
Yritä siis salissa olla tyyni voittajan ilme naamallasi.... vaikka sinusta valehdeltaisiin mitä vain. Sitten pitäisi vielä muistaa kirjata kaikki valheet ja saada viimeistään loppu puheenvuorossa, jonka pitää asianajaja etkä sinä kumottua pelkillä sanoilla todistamattomat väitteet- todisteita kun tuomarit eivät nykyään tunnu tarvitsevan päätöksensä tueksi! - Anonyymi
Opr finance oy ja Ruuska
- syynä
Ongelma on aika lailla enemmänkin psykologinen kommuuni yhteisö käytös johtunee paljolti asenteesta miten koetaan ihmis yhteisöissä ns. rehellinen ja kieroilija ihminen .
Kieroilijaa ei ketään ala helposti syytämään kun taas ns. suoraselkäistä syytetään milloin mistäkin ilman tekoa / osallisuutta tekoon .
Suoraselkäinen ihminen on uhri ihmisten mielenvikaisille ajatuksille olla ja saada jotain .
Koulussa koulukiusattu on poliisin mukaan aina syrjäytynyt ja mielenvikainen kun taas kiusaaja aina se mitä ei ketään syytä myös opettajissa on moista vikaa .
Itseään ei kannata sanoa kuin kieroilijaksi ja koulukiusaajaksi jos ihmiset alkavat uhmaamaan sanoilla " olette suoraselkäinen / pidin teitä suoraselkäisenä / te olette suoraselkäinen " .
Hui Hui taidan puolustautua en nyt tiedä mistä nyt syytetään ilman syytä mutta kun ihmiset kokevat suoraselkäiseksi niin joutuu uhriksi vaikka ei ole tekoa .- Anonyymi
Kyllä rikollisuus kannattaa - osaavalle. Asunto-osakeyhtiöt ovat korruptiopesiä. Esim. jo yhtiön perustamisvaiheessa annetaan osalle huoneistoja etuja (esim. parempi autopaikka). Sitten vuosien mittaan ne paremmat autopaikat vaativatkin kalliita korjauksia - kaikki yhdessä kuitenkin osallistuvat maksamiseen. Suomi on vain olevinaan oikeusvaltio.
Toinen esim.: Varkaus tapahtui kerrostalossa, kun huolto hävitti avaimen, vakuutus ei korvaa.
Esimerkkejä olisi muitakin, yhden vein Euroopan komissioon saakka. Tuli vastaus asian kuuluvan Suomen omaan päätösvaltaan - saa oikein komission luvalla olla kuinka korruptoitunut tahansa ja kaukana oikeusvaltiosta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741