Hei, olen syönyt terolutia jotta kuukautiseni tulisivat ja to aamuna otin viimeisen pillerin mutta verta alkoi tulla jo sillon samana aamuna, ja se veri on kirkasta, ihan erilaista kuin normi kuukautisvuoto... ei ollenkaan ruskeaa/tummaa tai klimppistä ja sitä tihkuu koko ajan mutta pieni side riittää silti. Alavatsaan koskee. Ja koski jo monta päivää aikasemmin vaikka söin vielä terolutia ja odotin menkkojen alkavan vasta nyt vkloppuna. On myös muita ihme juttuja, tuntuu että kolottaa ja vihloo sieltä täältä oudosti. En siis ole raskaana... toive olisi kuitenkin, mutta mitä tää nyt on... olenko kuitenkin raskaana? Vai jotain vakavaa, mutta onko teillä muilla jotka odotatte niin ollut vastaavaa? Kertokaa kiitos jos tiedätte että saan yöllä edes unta:)
mitä tämä
on, apuva!
2420
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
olet raskaana jos kuukautiset "tuotetaan" terolutin avulla. Kaipa tuo lääke voi aiheuttaa normaalista poikkeavaa vuotoa. Eihän kaikilla tule kuukautiset edes terolutin avulla! tee raskaustesti-sillähän tuo selviää ja jos epämääräinen vuoto jatkuu niin lääkäriin vaan.
hei, minä söin 5kk terolutia siihen että sain menkat säännöllisiksi, en siihen että ne tulis, siinä ei ole ongelmaa ollu, viiminen "terolut kuuri" olis pitänyt syödä joulukuun lopus, mutta eipä ollu tarvetta sillä ei alkanu menkat vaan olinkin raskaana. teruliten aikana vuoto oli millon minkäkin laista alussa.