Ostamassa Taulutelkkaria...

En pahemmin ole telkkareihin ja niiden merkkeihin, malleihin, ominaisuuksiin ym. tutustunut sen erikoisemmin, eli
Mielipiteitä kaipaan kun telkkaria nyt ostamassa olen.
En mitään halpaa pikkusta halua, mutta en nyt automaattisesti sitä kalleinta ja suurinta mitä kaupoista löytyy. Himo-leffakatselija olen joten laadukas pömpeli on hakusessa.

Kuulemma kannattaa olla plasma ja suoraan ostaa tarpeeksi iso, ja tilaa kyllä löytyy..

Ehdotuksia..?
3671
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itse olin samassa tilanteessa puoli vuotta sitten. Luin testejä, vertailin laitteita. Lopulta päädyin ostamaan Panasonicin 42-tuumaisen plasman, Full Hd. Päätöstä auttoi se, että tuo laite voitti Mikrobitin testin. Olen ollut tyytyväinen, minulle oli tärkeää kuvanlaatu ja siinä plasma on kyllä parempi kuin lcd. Virrankulutus ei plasmassa ole ratkaisevasti suurempi ja ns. kiinnipalamisen mahdollisuus on vanhanaikainen ennakkoluulo.
Yleensä ihmiset ostaa liian pieniä vastaanottimia, itsekin meinasin sortua 37:aan. Onneksi myyjä osasi valistaa.

Äänestä

ne pioneerin taida parhaita olla jos ei ole euroista kiinni:)tai sitten sony itellä w4000 46" ja tyytyväinen oon kyl ollu hintaki on tippunu ihan sikana saa jo reilu tonnilla.panasonicit on testeissä menestyny kattele vanhoja testejä niistä voi päätellä jotain jos ei tarvitse olla mikään ens vuoden malli olla

Äänestä

Tuo yhtälösi, eli himokatsoja reilusti tilaa, tarkoittaa yksinkertaisesti sitä, että kovin halpaa ratkaisua on mahdotonta löytää. Ja kokemuksen syvällä rintaäänellä voin todeta, että myöskään MIKÄÄN televisio ei ole leffojen suurkuluttajan toiveuni.

Mutta mutta, jollei sinulla ole mahdollisuuksia tehdä hieman järjestelyjä siellä huoneessasi videotykkiä varten, niin silloin tuo em. mainittu Panasonic nousee vahvasti esiin tv-merkeistä puhuttaessa. Esim. allaolevan linkin osoittaman tuotteen veroista, ja ennen kaikkea kokoista kuvaa ei kyllä samaan hintaan muuten saa. Toki pienempiäkin on, mutta jos elokuvista puhutaan, niin kyllä sitä kokoa täytyy perkele olla!

http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=33877

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hjelpatkaas.. kirjoitti:

En pahemmin ole telkkareihin ja niiden merkkeihin, malleihin, ominaisuuksiin ym. tutustunut sen erikoisemmin, eli
Mielipiteitä kaipaan kun telkkaria nyt ostamassa olen.
En mitään halpaa pikkusta halua, mutta en nyt automaattisesti sitä kalleinta ja suurinta mitä kaupoista löytyy. Himo-leffakatselija olen joten laadukas pömpeli on hakusessa.

Kuulemma kannattaa olla plasma ja suoraan ostaa tarpeeksi iso, ja tilaa kyllä löytyy..

Ehdotuksia..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu