Ei huvita panna

Mies40v.

Meillä seksielämä hiipui lapseen ja nykyisin väli on noin 6 kk. Ei vaan oikeastaan huvita enään vaikka ehkä vaimoa huvittaisi useamminkin. Toisaalta ihan oikein muijalle sillä kun aloimme seurustelemaan ja olimme päälle 20v niin en olisi mitään muuta tehnytkään kuin aamusta iltaan sotkenut mopedia :) mutta silloin se oli toisin päin. Minä olin koko ajan lerssi pystyssä mutta vaimo ei antanut kuin kerran pari viikossa.

Vitsailimme baareissa kavereiden kesken nuorena että joskus tulee päivä jolloin naiset rukoilevat ja ruinaavat seksiä mutta me miehet kuljemme uljaasti runkaten ohitse.

Minusta elämän voi rakentaa muullekkin kuin seksin pohjalle.

4

1801

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Make60

      Jos sinä et pidä vaimoasi seksuaalisesti tyydytetynä niin sitten vituttaa kun joku muu mies panee vaimoasi. Se on huonon miehen merkki joka ei vehkeet pelaa. Itselläni ikää 48v ja kylla puolison kanssa pitää seksiä harrastaa 3-kertaa viikossa niin pysyy mieli vireänä ja eikä tule mitään puutostiloja. Senhän takia puoliso otetaan että on seksiä aina tarjolla ettei tarvitse irtonumeroita ravintolasta hakea. Elämänilohan siitä katoaa jos ei sekstaile vähintään 3 kertaa viikossa. Sinulta on intohimo mennyt vaimosi kanssa ja kun vaimosi löytää seksuaalisesti aktiivisen miehen niin sinä jäät kakkoseksi ja sittenhän sinä oot menneen talven lumia.

      • minäkin..

        Totta, minäkin olen pannut näitä nelikymppisiä naisia jotka ovat kotona puutteessa, en sen takia että tahtoisin pettää sitä naisen miestä, vaan siksi että se on VÄÄRIN pitää KETÄÄN puutteessa. Niin ja olihan se oikein mukavaa ja tyydyttävää myös.


      • MMM

        No minä tässä panen just sellasta seksin puutteen takia eronnutta yli neljäkymppistä naista. Mun mielestä naisessa ei ole mitään vikaa, ovat toki eronneetkin ko syystä ennen mun tuloa kuvioihin. Erosin itse myös ihan samasta syystä, joten mikähän meissä mättää. Ei reuna reppee tai pohja puhkee vaikka vähän kuksittaisiinkin:) Eikä kyl miehen pelistäkään höylätä paloja pois, vaikka sitä naisen sisäll käytettäisiin. En siis syyllistä kumpaakaan osapuolta. Meillä ainakin nykytilanteessa nauttii kumpikin ja seksiä on paljon enemmän kuukauden aikana, kuin aikasemmin vuodessa. Siis molemmat tykkää, mutta mikä ei natsaa??? Ja minkä vitun takia pitää alkaa käyttää seksiä valla välineenä, puolin ja toisin? Nyt on opittu, ei enää. Niin kauan pannaan, kun henki pihisee.


    • Nimetön

      ei huvita antaakaan...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe