Suurkiitokset

pariskunnalle, jotka auttoivat humalaista miestä Serkassa lauantaina. Toimeitte hienosti, vaikka näyttikin siltä, etteivät muut asiaa huomioineet. Olisipa tuollaisia ihmisiä enemmän.
2889
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

niin et pulipaska tursuu korvistakin ja sit asiakkaat velvotetaan huolehtimaan,omavalvontaa varmaankin kirjaimellisesti

Äänestä
  • Serkas joku humalas

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sille... kirjoitti:

pariskunnalle, jotka auttoivat humalaista miestä Serkassa lauantaina. Toimeitte hienosti, vaikka näyttikin siltä, etteivät muut asiaa huomioineet. Olisipa tuollaisia ihmisiä enemmän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu