Ihmettelen

Kuka on se tyyppi mikä käy kommentoimassa keskusteluja mitkä koskevat virkavaltaa? Ei sattuis olemaan joku jota omatunto kolkuttelis kun kyseistä virkakuntaa arvostellaan ja tuodaan mielipiteitä ja totuuksia esiin?
8600
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Haluaisitko rajata tietyn kannan omaavat kirjoittajat pois keskustelusta?

Mikä keskustelu se sellainen olisi?

Tuskinpa poliisit tänne paljon viitsivät kommentoida... jos sitä tarkoitat.

Äänestä

Joo, kyllähän se näin on, että poliisi pitäisi hetimiten lakkauttaa. Sitten kansalaiset voisivat elää vapaasti, tappaa ja pahoinpidellä toisiaan, myydä lapsille huumehia ja pitää eläimiään huonosti ilman, että kukaan edes yrittäisi puuttua asiaan. Vasta sitten Suomi todella olisi VAPAA MAA...

Äänestä

sinun "totuudet" ?

Äänestä
  • Tuntuu että toi sama tyyppi kaivaa palstalla omia "totuuksiaan" asiasta kuin asiasta. Ja jos joku yrittää vastata asiallisesti, niin alkaa hirmuinen syyttely ja hyökkäily. Aika epätoivoista keskustelua.

    Äänestä

Olen ottanut tämän aihion tutkintaan,pidätys tapahtuu piakkoin kun työkaveri saa käsiraudat irti sängyn tolpasta,hän on kurssilla jossa opastetaan avaimen käyttöä

Äänestä
  • Saimme juuri tiedon että mainittu kaveri reputti avainkurssin lopputentissä ja joutuu uusimaan mainitun kurssin, joten pidätys siirtyy eteenpäin noin kahdella viikolla.

    Äänestä

  • viimeisimmät uutiset kirjoitti:

    Saimme juuri tiedon että mainittu kaveri reputti avainkurssin lopputentissä ja joutuu uusimaan mainitun kurssin, joten pidätys siirtyy eteenpäin noin kahdella viikolla.

    ..eräänlaisena rienaamisen muotona. laki tuntee käsitteen virkavallan halventaminen. Siitä on seurauksena yleensä sakkoja ja pahimmassa tapauksessa jopa vankeutta. Itse lopettaisin moisen vakavalla asialla leikkimisen ja keskittyisin olennaiseen. Työssäkäyntiin ja vaimon ja lasten elättämiseen.

    Äänestä

  • Varat. Not. kirjoitti:

    ..eräänlaisena rienaamisen muotona. laki tuntee käsitteen virkavallan halventaminen. Siitä on seurauksena yleensä sakkoja ja pahimmassa tapauksessa jopa vankeutta. Itse lopettaisin moisen vakavalla asialla leikkimisen ja keskittyisin olennaiseen. Työssäkäyntiin ja vaimon ja lasten elättämiseen.

    Mene sinä apina rienaamaan äitiäs..tai mummoos jos siltä tuntuu. Herkkähipiäinen räkänokka.
    Taas nähtiin miten tyhmiä ja tietämättömiä raumalaiset on ja sokeita. Terveisiä porista teille sivistymättömille.Häpeäkansa. Tälle laikimiehelle joka täs esitti suuria suulla millä ei voi edes syödä niin olet taas lukenut lakisi päin persettä. Perhdy ensin kirjan sisältöön ennenkuin tulet tänne avautumaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kalle Kaivari kirjoitti:

Kuka on se tyyppi mikä käy kommentoimassa keskusteluja mitkä koskevat virkavaltaa? Ei sattuis olemaan joku jota omatunto kolkuttelis kun kyseistä virkakuntaa arvostellaan ja tuodaan mielipiteitä ja totuuksia esiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu