Sharm el sheikistä Petraan retkelle?

Olemme suunnittelemassa joulumatkaa sharm el sheikiin. Samalla haluaisimme käydä myös päivän retkellä Petrassa Jordanian puolella. Onko kenelläkään tietoa, millaisia kansainvälisiä retkiä sharm el sheikistä järjestetään ja onnistuisiko tuo Petra?
1338
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä hyvin onnistuu ihan omin päin, kävin itse vuosi sitten. Bussilla Tabaan, rajan yli Eilatin puolelle, taksilla Jordanian rajalle, josta Agaban puolelle, rajalta taksi Petraan(kesto pari tuntia, edullista) ja siellä olet. Tosin yhden päivän reissuna ei onnistu, kantsii olla yö vaikka Petrassa, tosi hieno kokemus, SUOSITTELEN :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Matkaaja2009 kirjoitti:

Olemme suunnittelemassa joulumatkaa sharm el sheikiin. Samalla haluaisimme käydä myös päivän retkellä Petrassa Jordanian puolella. Onko kenelläkään tietoa, millaisia kansainvälisiä retkiä sharm el sheikistä järjestetään ja onnistuisiko tuo Petra?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu