Olisiko kenelläkkän kertoa kokemuksia Karon Beachin Front Village hotellista? Lähdössä perheen kanssa nyt Maaliskuussa :)
Karonin Front Village
Tiinuliini
8672
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
???????????
ja paikka oli ihan OK: Hieman sivussa, mutta kävellenkin pääsee liikkumaan. Itse esim. kävelimme ihan reippailun vuoksi Katallekin muutaman kerran. Ja jos laiskottaa, niin tuk-tukilla aina pääsee.
Pikku jaloittelu rannalle, hotellilla siisti allasalue. Itse ei tullu käytettyä, kun on toi hieno Karon Beach siinä ihan liki.
Huoneet perussiistit ja hyvin varustetut ( esim. tallelokero huoneessa) Aamiainen hyvä. Löytyy pekonit, munat, munakkaat, kinkut hedelmät, useata mallia leipää etc. Kaikille jotakin ja joillekin kaikkea.
Kaikin puolin hyvä paikka. Hyvää matkaa, hyvän majapaikan olette valinneet.
Noiden älyvapaiden peräkammarin terojen mölinästä ei kannata välittää. Ne ei oo koskaan itse missään käyny, kuhan muuten pitävät meteliä. Mistä niitä aina sikiää...???
olipa mukavaa lukea edes jotain tietoa kyseisestä hotellista sillä olen mieheni kanssa lähdössä juuri front villageen nyt maaliskuussa.Kävelemässä olisi tarkoitus käydä joka päivä ja ihan hyvä ettei kaikki olekkaan liian lähellä,pysyypähän kunto hyvänä myös lomalla!Kiitos
Muutama vuosi sitten tuli majoituttua ja ihan mukavan oloinen paikka, tuossa joku jo mainitsikin pääpiirteittäin kaiken mutta lisäisin että olisin valmis menemään myös uudelleen, hyvää lomaa ja nauttikaa.
Kiitos teille asiallisesti vastanneille! Kuullostaa mukavalta paikalta :) Alkaa jo matkakuume hiljakseen nousta :)
Hei ja ihanaa matkaa Front Villageen! Oltiin siellä 2003 ja silloin ainakin tykkäsin. Plussaa oli mielestäni huoneiden siivoustarkkuus ja toivat 2 litran putelia juomavettä huoneeseen joka päivä. Myös pyyhkeet vaihdettiin (ranta) päivittäin. Meillä huone oli parvekkeellinen yläkerroissa kadulle päin, joten jotain liikennemelua oli, mutten muista kuinka häiritsevää. Lasten kanssa eri juttu. Hissin olemassaoloa en muista, käytin tuolloin portaita.
Hotellin alakerrassa oli myös pieni kuntosali ja respan aulakerroksessa pingistä ja sen sellasta.
Kuullostaa hyvälle :) Tuota kuntosalia mietittiinkin kun hotellintiedoissa lukee kuntoilutila, muistatko tarkemmin minkälainen tila se oli? Kiitokset!
ei näköjään ole kuntoilutilasta kuvia nettisivuilla, harmi kyllä. Se sijaitsee siinä tien puolella heti katutasossa. Kuuma siellä oli, kun lasiseinät ja auringonpaahteessa.
Eipä se todellakaan esim. SATSin veroinen ollut (vuonna 2003), mutta mieheni siellä kävi päivittäin rautaa nostelemassa. En uskalla tämän tarkemmin kuvailla, mutta varmaan enemmän käsipaino-levypaino/tanko-talja hommelia kuin vaikkapa Technogymin pehmustettuja laitteita ;o)
Ymmärtänet suurpiirteisen kuvaukseni.