Ylen hiihtoiserteissä soi AC/DC:n Rock ´n´ Roll Train, samoin kuin Nelosen Huippumalli haussa mainoksessa jossa on myös jotain AC/DC a-standeja. Missikisojen finaalissa pauhaa Hell´s Bells ja You Shook me all night long. Kuorosodan voittanut Kotipellon kuoro veti finaalissa You Shook me all night longin, ukot Anguksiksi pukeutuneina.
Mitä on tapahtunut? Miksi kukaan ei syytä saatananpalvonnasta? Miksi ei syrjitä sillä perusteella että musiikissa ei ole taiteellista aspektia? Onko AC/DC nykyään muotia?...mitä helvettiä.
AC/DC
13
1412
Vastaukset
- saamme "kiittää"
Lordia ja A.Koivusta.
- oon ihmetelly
samaa asiaa.myös muistaakseni jossai formula mainoksessa soi Anything Goes.on se jännä!
- runkkaa munaas
Kommari mee sä vaan kiinaan, sinne ei acdc tule.
- Totta vai tarua
Kuulin että AC/DC tulisi Tavastia klubille yllätyskeikalle ja heidän rumpalinaan toimisi Remu.
- tää on tätä
on tullut salonkikelpoista. Mitään kapinaa tai vastakulttuuria siinä ei ole ollut enää pariinkymmeneen vuoteen. Sellaista haetaan ihan muista jutuista kuin musasta nykyään.
- Paras musiikki...
Mikäpäs siinä on soitellessa maailman parasta rokkenrollia. Kyllä AccaDacca on soinut esim. kiekkomatseissa ja muissa pippaloissa niin kauan kuin muistan ja muistan aika hyvin ja pitkälle.
AC/DC rulettaa aina ja missä vaan.- fgdhjyt
"AC/DC rulettaa aina ja missä vaan."
Totta,sitä ei käy kieltäminen
- ei ole muotia
mitä helvettiä.
neukkulan romahdus 20- vuotta sitten vauhditti ihmisiä avaamaan silmiä länsimaiselle paska kulttuurille, mitä ac/paska dc edustaa.
sosialisti ei tollasta paskaa kuuntele.
Kansainvälinen.- sä muka tiedät
Mun mielestä ac/dc ei ole mihinkään päin suuntautunut poliittisesti. Ac/dc joka miehen bändi!! Oli sitten sosialisti tai kapitalisti.
- duuanrin paskaa
sä muka tiedät kirjoitti:
Mun mielestä ac/dc ei ole mihinkään päin suuntautunut poliittisesti. Ac/dc joka miehen bändi!! Oli sitten sosialisti tai kapitalisti.
paska kommareita ne on, acdc. amis poikein runkku musaa, acdc tä ja kotiteollisuutta ja lenin kuva kädessä vedetään kätee....paskaaa.
- lätkämies232
Kyllä kelpaa olla Jypin peleissä, kun katkojen aikana soitetaan AC/DC:n parhaita biisejä, mm. Thunderstruck, For those about to rock jne.
- vähä-älyistä
anus jangilla on hitler jugen housut jalassa, ihan kuin lätkä pelaajilla polvihousut.
ao 80 - KääpiöÄly
vähä-älyistä kirjoitti:
anus jangilla on hitler jugen housut jalassa, ihan kuin lätkä pelaajilla polvihousut.
ao 80... Jos et kirjoita viesteihisi edes isoja alkukirjaimia, ja lätkä pelaaja on yhdyssana, eli lätkäpelaaja. Älä sinä neropatti tule urputtamaan jos et osaa edes kirjoittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?927200Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277119Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1196488Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik975568Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t625540Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455434Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa655265Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t35234Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus435148Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274646