Talkoolaiset puuttuvat

Ketään ei ilmestynyt kattotalkoisiin.Mitä tästä opin :Ensi kerralla en kutsu ketään.
4223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Muonitus oli niin heikko, ettei viititty tulla. Kalja ja viina puuttui. Varaa ensi kerralla runsaasti olutta.

Äänestä
  • MIssä ilmoitit talkoista? Useat yhdistykset ilmoitavat Kymärissä..

    Äänestä

apuun. Samalla testauttanut heidän talkoo-hengen.

Äänestä

Ei kukaan uskalla nykyään talkootyötä tehdä kun verottaja ja työvoimaviranomaiset ym. kyttäävät ja "mätkäisevät" rankalla kädellä.
Viranomaiset eivät usko että kukaan tekee ilmaista työtä kenellekään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kutsuttu on kirjoitti:

Ketään ei ilmestynyt kattotalkoisiin.Mitä tästä opin :Ensi kerralla en kutsu ketään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu