Sattuuko kukaan tietämään onko olemassa jotain kunnolista suomi-englanti-suomi käännösohjelmaa? Vaikka joku sellainen jota esim wikipedia käyttää... aika ymmärretäväksi kyseinen ohjelma kääntää tekstit. Pikkuisen kieliongelmia... lol
käännöskone
6
1142
Vastaukset
- jepps
Kokeileppa tätä: http://www.google.fi/language_tools?hl=fi
- Powaqa
kiitokset ja vielä vähän siihen lisää! Voi että! Sinä tosiaan pelastit päiväni... ja vielä enemmän... Kiitos, kiitos, kiitos!
- konetta
Powaqa kirjoitti:
kiitokset ja vielä vähän siihen lisää! Voi että! Sinä tosiaan pelastit päiväni... ja vielä enemmän... Kiitos, kiitos, kiitos!
Lauseella "I was burning rubber" kaansi "Olin polttamalla kumia"!
Oikea kaannos:"Ajoin kovaa". - Alan Mies
konetta kirjoitti:
Lauseella "I was burning rubber" kaansi "Olin polttamalla kumia"!
Oikea kaannos:"Ajoin kovaa".Oikea käännös: Kärytin kumia, tai ehkä: Käryttelin kumia. Tai: Kärtsäsin kumia. Vähän toivotusta tyylistä riippuen. Yleensä tämä kylläkin viittaa kovaan kiihdytykseen enemmän kuin ajamiseen.
- Alan mies
Valitettavasti ainuttakaan oikeasti toimivaa käännösrobottia ei ole olemassa. Tämä on erityisen totta kokonaan toiseen kieliryhmään kuuluvien kielten välillä. Luottamalla pelkkään purkkikäännökseen teet luultavasti itsesi todella naurettavaksi, varsinkin jos yrität kääntää mitään luetteloa tai aikataulua monimutkaisempaa. All your base are belong to us oli loistoesimerkki Japani-Englanti konekäännöksestä, jota ei annettu kääntäjän tarkistettavaksi. =)
- paljon apua
löytyy synonyymit, ääntäminen, monella kielellä.
http://www.thefreedictionary.com/reached
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2063240Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391640Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951482- 921399
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461344Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1591265Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121198Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231029Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89932Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.51838