Mistä kertoo etuoven myytävien

lasku jo kolmatta kuukautta peräkkäin kautta maan, kaksinumeroisin luvuin? Ovatko kaikki menneet pakkohuutokaupan alle myytäväksi rahakkaille vuokralaisille vai mistä on kyse?
2476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

miten myyt, kun kukaan ei tee edes tarjousta. Asuntoja riittää kyllä kaikille ostohaluisille, aina on riittänyt.

Äänestä

On turha myydä nyt jos ei ole rahaongelmia. Moniongelmaiset pistää hometalonsa nyt lihoiksi alehintaan. Jotkut luulevat tekevänsä niillä tiliä. Senkun, mutta priimaa on turha myydä alella jos ei tarvitse. Tavallisten asunnonomistajien kannattaa nyt odottaa nousua, joka voisi tapahtua joskus 2010 tai 2011.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asuntojen määrän kirjoitti:

lasku jo kolmatta kuukautta peräkkäin kautta maan, kaksinumeroisin luvuin? Ovatko kaikki menneet pakkohuutokaupan alle myytäväksi rahakkaille vuokralaisille vai mistä on kyse?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu