VIROSTA TILATTU PUKU?

onko kukaan

tilannut? Tai onko tilannut pukua muualta kuin virosta? Kuitenkin tuntuu että monissa maissa on halvemmat nuo puvut ja tottakai aina plussaa ettei tarvitse niin paljoa tuhlata:)

3

1036

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pllmhh

      Omia kokemuksia ei ole, mutta nyt on muistettava, että jos tilaat puvun EU/ETA-alueen ulkopuolelta, joudut maksamaan tullin ja alvin sekä tietysti postikulut voivat nousta korkeiksi (vihkipukua ei yleensä kovin pieneen pakettiin voi rutata, joten boxi voi olla iso).

      tietysti ne normiongelmat tavallisenkin postimyyntiostoksen kanssa, eli istuuko puku, ja jos ei istu, niin pystyykö pukua täällä Suomessa vielä ompelija muuttamaan.

      • evisx

        Tää tukholmalainen sisareni pitämä liike tuo amerikasta upeita, laadukkaita outlet hää- ja juhlapukuja. Edullisia Hääpukumessuilla monet asiakkaat oli kuulemma luulleet, että hinnat on vuokrahintoja.
        http://www.bridaloutlet.se
        =omistaja on siis suomalainen, eli sähköpostilla voi kysellä suomeksi. palautus onnistuu ja hinnoissa on jo alvit!
        Ruotsista ostaminen on nyt edullista, kun euro on jotain yli 10 kruunua. Hinnat voi siis jakaa 10;llä. Upeimmatkin siinä 200 euron ympärillä, kalliimpia ja halvempia.
        Liike on Siljan terminaalin lähellä, eli risteilyltä ehtii. tietty netin kautta. Postimaksu pyörii 17€:n kieppeillä.


    • Yks ukkeli vaan

      Mä tilasin Virosta itselleni tumman miesten puvun. Sieltä tuli sellainen puku, jossa oli toinen hiha toista pidempi. Mutta kyllä sillä nyt yhdet häät meni.

      Sain lopuksi myytyä sen yhdelle vetopasuunansoittajalle. Kehui, että on hyvä puku sen hommissa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      382
      899
    2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      875
    3. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      195
      687
    4. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      80
      670
    5. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      66
      637
    6. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      635
    7. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      35
      614
    8. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      609
    9. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      62
      606
    10. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

      Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
      Kemijärvi
      48
      567
    Aihe