Olin yhdynnässä juuri ovulaatiopäivänä. Sitten viikkoa myöhemmin alkoi jotkut ihme minikuukautiset, että aivan pientä veristä vuotoa monena päivänä. Nämä kuukautiset alkoivat viikkoa etuajassa kuin normaalisti kuukautisten olisi pitänyt alkaa. Mitä tämä voi tarkoittaa? Että ei oo raskaana, aikaista keskenmenoa, jotain sairautta vai sitä, että on raskaana? Pitäisköhän tehdä raskaustesti ja missä vaiheessa? Silloin kun normaalisti pitäisi kuukautisten pitäisi alkaa/päättyä? Normaalisti kierto ollut tosi säännöllinen. Outo tilanne. Kiitos, jos kukaan osaa vastata jotain:)
Minikuukautiset
Raskaanako..
3295
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
En osaa varmaan neuvoa, mutta jos oikein kovasti toivot raskautta, niin tokihan sen testin voi tehdä sitten jos ne "oikeat" menkat on myöhässä. Tiedän kyllä että sellaisia "valemenkkoja" voi tulla... ja jos näyttää negatiivista, niin sitten odottaa seuraaviin menkkoihin ja tekee uudestaan testin. Joskus jos hormoonit on sekaisin, niin ei testikään heti näytä positiivista.
jos on tohon ajankohtaan sijoittuva vuoto.
Eli voit ihan mainiosti olla raskaana.
Tee testi jos ja kun menkat on myöhässä.
JOs ei vuoto tule --> gynelle.
joo pitää katsoa nyt mitä tästä seuraa alkaako viikonloppuna sitten oikeat kuukautiset vai oliko nämä nyt jotkut vaan pidemmät sellaiset. Jotain kyllä on erilain, jos vertaa valuu ennen aikojaan.