Pitääkö

päätös ikinä??

Mä tiedän, että monet ovat päättäneet lopettavansa ryyppäämisen kännissä ollessaan. Mut onnistuuko se ikinä??
10445
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

vaan niin pahalta.. Vaikka känni tuntuukin hyvältä, niin tuntuu silti pahalta, kun tiedän, ettei miun mies tykkää miun kännissä olosta....

Mä haluaisin eroon näistä ainaisista känneistäni...

Äänestä
  • tai sitten miehestäsi. Ensimmäinen vaihtoehto riippuu sinun toimenpiteistäsi, jälkimmäinen miehestäsi.

    Hae apua, jos meinaat eroon känneistäsi.

    Äänestä

...tehdään. Juuri silloin kun se pahalta tuntuu. Se, miten se pitää, on henkilökohtaista. Itse en yksin tuota päätöstä voi pitää. Ei onnistu. Tarvitsen tukea toisilta saman päätöksen tehneiltä, samoin kun he tarvitsevat minun tukeani omassa päätöksessään. Ai missäkö? Missä sitä vertaistukea saa?

Yhdessä olemme voimakkaampia. Oma raittiuteni on kestänyt jo 23 vuotta.

Hyvä näin.

http://www.aa.fi

Äänestä

Monellakin tulee, siis itselläni ainakin. Mietittyä asioita päissään.

Parhaat ideani olen saanut kännissä. Markkinointiviestintä on kuitenkin omanlaisensa luova-ammatti.

Monia olen kuitenkin toteuttanut sitten selvilläni.

Juomisen lopettamispäätös kännissä tehtynä on epätoivoinen aate. Ei se niin mene. Kankkusesta jos selviää ja sitten "päättää", se ehkä voi pitääkkin.

Kännissä saa ideoita ja keksii kaikenlaista. Mutta kun net teot o n sitten tehtävä selvinpäin.

Siinäpä se ongelma sitten onkin.

Viinan juonnin hyviä puolia ei juuri kukan tuo esille. Varjopuolia kyllä. Tosiasiassa monet suuretkin jutut on kehitelty kännissä. Niin, ja toki niitä isoja huonojakin asioita.

Moniko lie saanut ekaa pipariaan muuten selvinpäin???

Niinpä-

Äänestä
  • ...''sillain'' koskaan selvinpäin.

    Äänestä

kännissä ja on pitänyt, ryyppäminenkin loppuu kännissä, eihän selvinpäin voi lopettaa, ainoastaan aloittaa :)

Äänestä

ei voi luottaa. Olipa lupaukset tehty juovuksissa tai päissään, sillä kaikki tähtää juomiseen, jos ei muuten, niin alitajunnassa.

Äänestä

oon kuullu tuon lupauksen oikein kovassa krapulassa. Ei ainakaan heti tule mieleen ketään, joka olisi lupauksensa pitänyt.

Äänestä

..vahingossa.
Tosin niitä vahinkoja sattuu erittäin harvoin.

Äänestä

Ainakin meikäläiselle alkoholi toimii sen verran selkeästi älynpoistoaineena, että silloin kun vielä join mitään oikeasti tärkeitä päätöksiä ei kannattanut tehdä maistissa. Nekin illan aikana mieleen tulleet, älykkäältä tuntuvat ajatukset paljastuivat aina jälkikäteen humalaisen pikkunäppäryyksiltä tai muuten ei-toteuttamiskelpoisilta, mikäli ideoitaan ylipäätään enää aamulla muisti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kännissä tehty kirjoitti:

päätös ikinä??

Mä tiedän, että monet ovat päättäneet lopettavansa ryyppäämisen kännissä ollessaan. Mut onnistuuko se ikinä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu