Jakohihnan vaihto ?

Terve! Olen itse tehnyt yleensä auton huollot ja korjaukset. Nyt on jakohihnan vaihto edessä, onko tietoa & kokemusta kuinka paha olisi tehdä itse ? Eli mylly on 2.0 137hv -03

Saa myös suosittaa k.o. ajopelille hyviä hihnanvaihtopaikkoja Luonais-Suomessa !
41169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

lähtis ite vaihtaman vaihata vaikka kokemäen teboililla ja vaihda samalla vesipumppu.Tähän saat kyllä taas mojovia vastauksia.

Äänestä

Jos päädyt vaihdattamaan, niin Turussa on Ritiko- niminen korjaamo.

Äänestä

kerran jonkin saitin, missä oli Saxo-Xsara-Berlingo
teknisiä juttuja. Siinä oli myös jakohihnasta hyvät kuvat.Printtasin koko opuksen itelle.
Sitä saitin osoitetta en muista.

Äänestä

Mää oon kanssa Ritkon kannattaja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Xsara 2.0aan kirjoitti:

Terve! Olen itse tehnyt yleensä auton huollot ja korjaukset. Nyt on jakohihnan vaihto edessä, onko tietoa & kokemusta kuinka paha olisi tehdä itse ? Eli mylly on 2.0 137hv -03

Saa myös suosittaa k.o. ajopelille hyviä hihnanvaihtopaikkoja Luonais-Suomessa !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu