Löysätkää

Kukkaronnyörit nyt oikkein löysälle.
Stubb,Väyrynen,Ahtisaari ja kumppanit on afrikassa.Lähtöä tekee myös paras konsultti Halonen seurueineen.
Ja niinkuin aina ennenkin tähänmennessä tuomiset ja viemiset siltämantereelta tiedetään.
Taittaa olla Väyrynen ainoastaan Suomalaisten asialla jos sekkään.
6391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Viina halvempaa kun Suomessa,menikö ne sitä varten.

Äänestä

entinen puheenjohtaja tekee jossakin Afriikassa?
No, saattaisi olla maallemme parempi, kun pysyisi siellä!

Äänestä
  • Ne kuule mainostaa suomen edistyksellistä elintasoa.Meinaa Suomesta loppua Raketti-insinöörit joten mainosmatkan jälkeen tulee taatusti sitä kauankaivattua työvoimaa paikkaamaan työvoimapulaamme.Kiitos ja kumarrus.

    Äänestä

  • opo88 kirjoitti:

    Ne kuule mainostaa suomen edistyksellistä elintasoa.Meinaa Suomesta loppua Raketti-insinöörit joten mainosmatkan jälkeen tulee taatusti sitä kauankaivattua työvoimaa paikkaamaan työvoimapulaamme.Kiitos ja kumarrus.

    Niin yksinkertainen asia kuin vesipumppu sinne,menivät varmaan katsastaan seuraavaa lahjoituskohdetta,on niin paljon ylimääräistä että johonkinhan sitä on työnnettävä,vai onko
    Oisko eläkeläisten vyössä vielä varaa kiristää,vois kai tuota verotusta pikkuisen lisätä polttoaineisiin että saatais lisää rahaa noille raketti-insinööreille.Vai menivätkö hakeen Gummilapsia?

    Äänestä

Astrid Thors on myös Halosen mukana.Aavistin asian oikein.Suomessa on näin työvoimapulan aikana tuo huutava pula pakolaisista ja maahanmuuttajista,tilaavat lisää raketti-insinöörejä kehittelemään jälkipoltintekniikkaa.
Ompa kiva kuulla sitten aikanaan se"Matkan virallinen tarkoitus".
Käytännön tarkoitushan tiedetään.
Maahanmuuttoministerin intresseihinhän kuuluukin hommata suomeen mahdollisimman paljon mokuja jotta hommat ei lopu.

Matkat tehdään taas(kuinka ollakkaan)yksityiskoneilla.Selitykseksi on sanottu huonot lentoyhteydet.Se on täyttä paskapuhetta.Koneita ja reittejä on mutta kun niiden taso ei ole sama kuin hienoissa yksityiskoneissa niin mikäs on kermaperseiden ollessa.Otetaan hieno yksityiskone,kansahan sen maksaa.Matka kulut 500 000€.Siihen kun lisää sen mitä saadaan matkan tuloksena vuosien varrella lisää elätettävää........

Ainoa joka kulkee reittikoneella on Väyrynen.
Tuo paljon parjattu Paavo joka kuitenkin tuntuu olevan järkijätkä.
Jos Hölömöukko joskus saa pojan niin se on sitten Paavo.

Äänestä
  • Vielä saman näköinenkin,niin mikä ettei.
    Joo eihän me osata ku kitistä,mokkula ei kitise, että janottaa ja kärpäset syö silmät.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hölömöukko kirjoitti:

Kukkaronnyörit nyt oikkein löysälle.
Stubb,Väyrynen,Ahtisaari ja kumppanit on afrikassa.Lähtöä tekee myös paras konsultti Halonen seurueineen.
Ja niinkuin aina ennenkin tähänmennessä tuomiset ja viemiset siltämantereelta tiedetään.
Taittaa olla Väyrynen ainoastaan Suomalaisten asialla jos sekkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu