Reippaat ylinopeudet ja luisuttelu koulujen edustalla on aika pahaa seurattavaa,kuin myös lapset ilman vyötä.Suojateiden päälle pysäköidään ,sääntöjä vaan ei kunnioiteta juuri mitään, oliskohan koulun paikka ohjeistaa ainakin koulukuljetuksiin osallistujia. onko muilla havaintoja?
järkyttävää liikennöintiä
koulujen edustalla
3575
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
sairasta touhua kun keskenkasvuiset pojan klopit traktoreilla kuskaa heilojansa/kavereitaan kouluun ja siinä sitten vedetään kaikki ajotemput mitä ikinä tuon ikäisen päähän juolahtaa ja koppi täynnä porukkaa.
Luulisi että traktorin omistajat tarvitsisivat töihinsä noita pelejä eikä lasten leluiksi !
onkin vahinko eikä tahallinen teko? siis jos se pyörä olkoon nyt vaikkapa polkupyörä niin sutasee niin onko kyseessä poliisille ilmoitettava rikos?
Käännyin aamulla rautatieaseman kohdalta Isollekadulle ja katsoin ettei sivusuunnasta tule ketään. Kun pääsin risteyksen keskelle, huomasin, että Rautatiekatua tulee sivusta vaalea Bemari kauheaa vauhtia. Hyvä, että alta ehdin pois. Kello oli vähää vaille 8, että on siinä koululaisten turvatonta kulkea.