järkyttävää liikennöintiä

Reippaat ylinopeudet ja luisuttelu koulujen edustalla on aika pahaa seurattavaa,kuin myös lapset ilman vyötä.Suojateiden päälle pysäköidään ,sääntöjä vaan ei kunnioiteta juuri mitään, oliskohan koulun paikka ohjeistaa ainakin koulukuljetuksiin osallistujia. onko muilla havaintoja?
3575
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sairasta touhua kun keskenkasvuiset pojan klopit traktoreilla kuskaa heilojansa/kavereitaan kouluun ja siinä sitten vedetään kaikki ajotemput mitä ikinä tuon ikäisen päähän juolahtaa ja koppi täynnä porukkaa.
Luulisi että traktorin omistajat tarvitsisivat töihinsä noita pelejä eikä lasten leluiksi !

Äänestä
  • onkin vahinko eikä tahallinen teko? siis jos se pyörä olkoon nyt vaikkapa polkupyörä niin sutasee niin onko kyseessä poliisille ilmoitettava rikos?

    Äänestä

Käännyin aamulla rautatieaseman kohdalta Isollekadulle ja katsoin ettei sivusuunnasta tule ketään. Kun pääsin risteyksen keskelle, huomasin, että Rautatiekatua tulee sivusta vaalea Bemari kauheaa vauhtia. Hyvä, että alta ehdin pois. Kello oli vähää vaille 8, että on siinä koululaisten turvatonta kulkea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


koulujen edustalla kirjoitti:

Reippaat ylinopeudet ja luisuttelu koulujen edustalla on aika pahaa seurattavaa,kuin myös lapset ilman vyötä.Suojateiden päälle pysäköidään ,sääntöjä vaan ei kunnioiteta juuri mitään, oliskohan koulun paikka ohjeistaa ainakin koulukuljetuksiin osallistujia. onko muilla havaintoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu