Kevätkokous lähestyy kaikki PerusSuomalaiset, kannattajat ja asiasta muuten kiinnostuneet tervetuloa.
Infoa asiata saa minulta.
PspjVsa
Infoa asiata saa minulta.
PspjVsa
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
kevätkokous pidetään ja koska?
senjälkeen kun edustaja Oinonen itketti thorsia, olen huomannut, että perSut ovat rrrrautaa ja olen tosissani harkinnut liittymistä
miten on, pääseekö teidän kokoukseen ulkopuolinenkin kuokkimaan, että näen vähän millaista porukkaa Vaasan osastossa on?
mitään Vaasasta. Kukas on tuo Vaasan Puheenjohtaja?
http://www.perussuomalaiset.fi/piirijarjestot
Jaa löysi! http://www.perussuomalaiset.fi/tapahtumat?event=69
"Vaasan Perussuomalaisten järjestäytymiskokous 29.3. klo 13.30 ja kevätkokous klo 14.00 Vaskiluodossa VPK:n koulutus/kokoustiloissa, moottorikatu, Sundomin sillan kupeessa. Kokouksissa käsitellään sääntömääräisten asioiden lisäksi mm. nuoriso-osaston perustamista. Kaikki jäsenet sekä muut Perussuomalaisista kiinnostuneet tervetuloa!"
Tavataan siellä, sunnuntaina 29.3. klo 13.30 ... ;)
Jos kerran kokouksien päivämäärät ja ajat joutuu etsimään googlen kautta....
Asiasta oikeasti kiinnostuneet varmasti ottavat asiata selvää vaikka googlen kautta lisätietoja anna itse mielelläni.
[email protected]
Perussuomalaiset ole kuten muutkin, eli itsekin on oltava aktiivinen.
Ja onhan tuossa kyse kuitenkin järjestäytymiskokous!
Kyllä itse olisin pj:n roolissa ilmoittanut heti avoimesti, jos viestiketjun aloitteen tekisin.
Mut nythän tuo ilmoitus on siinä. Että mukaan vaan, ja katsomaan mikä on meno, kun toivovat meitä muita sinne.
Näinhän he ilmoittavat:
"Kaikki jäsenet sekä muut Perussuomalaisista kiinnostuneet tervetuloa!"
Sekaan vaan !! Ei kukaan asiasta kiinnostunut ole kuokkavieras!!
Harri
astuu Halmeen saappaisiin, kun mies itse alkoi eläkäläiseksi?
Stefan Johansson. miehellä on jo kokemusta politiikasta (RKP) hänellä on kätevät kädet ja on äidinkieleltään, kuten Tony Halme, ruotsinkielinen?
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Rkpn naiset raivostuivat Stefan Johanssonin johtajanpaikasta/1135242969863
ovella seisomisesta?jos on niin silloin sopii hyvin sekaan.
joten se siitä
Onko Vaasan persujen toiminassa mukana Sisun jäseniä ja jos on niin hyvä, harkitsen kokoukseen tuloa.